Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Na václavským Václaváku…

Nedávno v mainstreamu vyšlo několik lichotivých i nelichotivých sdělení o Praze. Tak třeba, že Karlův most obsadil v řebříčku nejznámějších mostů světa třetí místo a porazil i „slavný"  Golden Gate v San Franciscu. V zápětí však vyšla i zpráva, že dle názoru The

Times je Václavák jedno z neslizčích míst Evropy. Přímo na něm, ale i v jeho okolí se to v noci hemží naháněči, zloději a podniky nabízejícími sexuální služby, uvádí The Times. Já bych doplnil, že se to tam hemží i hnusnými klobásostánky, kde si s klobásou můžete koupit i její ukrajinskou prodavačku, smradlavými a opilými bezdomovci, kteří se tam stahují snad z celé Evropy, no a samozřejmě všudypřítomnými dealery a feťáky, kteří si jedy vpravují do žil veřejně na každém rohu. O smradu z různých výkalů a neskutečné špíně raději ani nemluvě. Není tam nouze ani o střílející mafiány či občas i o nějakou tu nastraženou bombičku. Není divu, že slušní Pražané se Václaváku raději již vyhnou.

A to v The Times ještě neznají okolí Národní třídy, Masarykovo nádraží či Wilsonovo nádraží v Praze. Masaryk i Wilson by se v hrobě obraceli, kdyby tušili, co po nich pojmenovali.

Možná se ptáte proč o takové prkotině vlastně píšu. Tak kromě toho, že tam bydlím, tudíž mě to doopravdy štve, již za první republiky platilo rčení: Když není pořádek na Václavském náměstí, není pořádek v Praze. A když není pořádek v Praze, není pořádek ani v celé zemi.

Mimochodem, poté, co se Bém „postaral" o Prahu, míří i do Parlamentu ČR. Horší než toto sdělení je snad jen to, že i po zvolení poslancem chce zůstat primátorem.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře