Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mohou za to žlázy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Odpověď na volební výsledek je poměrně snadná, domnívám se. Dnešní charakteristický volič není volič rozhodující se na základě objektivních informací, které je ostatně i tak poměrně těžké z mainstreamu získat, ale volič rozhodující se vším ostatním.

Poněkud vulgárně řečeno, genitáliemi, prostě svou přirozeností danou genetickou výbavou člověka a hormony, které mu život ovlivňují. Vše je otázkou jen vhodného marketingu a toho, nakolik se tento marketing a reklama trefí do základních tužeb jednotlivce.

A jaké ty tužby jsou? Poměrně snadné a můžeme je asi rozdělit na dvě skupiny, které se sice částečně prolínají, ale mají přeci jen poněkud odlišnou koncepci.

Muži by rádi byli nadsamci, okolo sebe harém, o který se pokud možno nemusí starat, a vyhřívat se na výsluní obklopení kývaly, kteří je vynášejí do nebes. Bohužel ne každému se to povede. Tak se alespoň chtějí vyhřívat na výsluní slávy někoho jiného. Jsou kývaly, ano, jsou minoritními samci, ano, ale mohu říci, já jsem také členem tohoto „klubu výjimečných", kde je dokonce ten a ten.  Všimněme si, jak se muži rádi kastují. Kolik mužů má na svém voze nálepku která říká: já hraji hokej, já se potápím, já jezdím na kole, já hraji golf (a jsem asi bohatý) a já volím TOP09. Muži chtějí být zařazeni do kategorie úspěšný a sexy - a máme tu zase ty genitálie - a pokud naše společnost definuje solidaritu jako společenstvo neúspěšných socek, nelze se divit reakci. To je skupina, se kterou nechce být asociován fakticky nikdo (pokud nezapojí mozek). Všimněme si kampaně pravicových medií i jejich stran. Vše je postavené tak, že úspěšní chtějí, pracovití chtějí, prostě Vy jste prostě dost dobří, tak jste naši...

Ženy naproti tomu uvažují jinak. Ano je pravdou, že ženy leckdy mají podstatně konstruktivnější myšlení než muži a dokáží analyticky vyhodnocovat zřejmě flexibilněji. Vše ale něco stojí, a tak i ony mají své slabé stránky. Mezi ně patří, opět s ohledem na žlázy vítězícími nad myslí, podvědomá snaha o zabezpečení. Dobrá partie je pro mnohé klíčovou otázkou. A tak jim dejte vyrovnaně shlížejícího, finančně zajištěného a nezávislého muže, pokud možno staršího a nákladně, i když ledabyle, oblečeného. Veskrze noblesní pán. To je ona jistota kterou hledají.

Velmi zjednodušuji, načrtl jsem pouhý rámec, ale rámec vycházející i z osobní zkušenosti a střetu s mými vlastními rodiči. Ani jeden z nich neznal program strany, kterou volil. Oba z nich si stěžují na situaci a otec si dokonce uvědomuje, že jeho život byl za minulého režimu pravděpodobně kvalitnější (jsou v těsně předdůchodovém věku), přesto oba dva podle všeho volili TOP 09 (určitě matka). Přečetl jsem jim některé body programu této strany a reakce mého otce zněla „to je zase nějaký tvůj názor". Nikoliv, odvětil jsem, jedná se o body programu této strany. Od té doby zmlkli, pravděpodobně přemýšleli, kde jsem to vzal, a nadále se věnovali vnukovi/mému synu.

Levice vskutku není sexy. Ale co více. Míti levicové myšlení znamená chápat potřeby druhých. Jedná se o umění empatie, je to vítězství mysli nad žlázami, jejichž vliv je velmi schématický a primitivní. Jsem určitě levicově zaměřen a jsem, v této jediné otázce, prostý idealista. Věřím, že člověk jako druh má kapacitu pro vítězství mozku nad geny a schématy, kterými nás příroda vybavila. Věřím v kapacitu. Leč nevěřím ve vítězství. Historie dává mé skepsi výčtem proher idealismu s oportunismem za pravdu.

 

PS: jen drobná poznámka. Pan Zeman je pro mne vším ostatním, jen ne levicovým politikem. Osobně je pro mne naprosto nevolitelný pro jeho aktivní účast na bombardování Jugoslávie a také zavedení mýtu o článku 5. Washingtonské smlouvy, protože tento článek nás ke spolupráci na tomto zločinu nikterak nezavazoval.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře