Lžu, co se do národa vejde, chlastám, co hrdlo ráčí, rozvedl jsem se, abych šel ostatním poslancům příkladem a škodím, kde se dá a někdy i tam, kde se nedá. Jen si vzpomeňte, jak dlouho jsem podržel hazard a ještě dnes to sype kmotrům korunky o sto šest. Víte, co to dalo práce přesvědčit tolik poslanců, že krást je přece „přirozené a normální“? To by nedokázal ani Rath. Podívete se na něj, jak to všechno zbabral, břídil jeden, už si ani neškrtne.

No a teď ještě ke všemu ten Nečas. Já mu pořád říkal, že se má zavčas rozvést, stejně jako Topol s Paroubkem, ti alespoň ctili tradice a netrhali partu. V podstatě to podělali všichni slavní premiéři v čele s Grossem. Všechno to zůstalo jen na mně samotném, protože jedině na mě se dá spolehnout. Na mě jsou totiž všichni krátcí. Jsem prostě dobrej….“  

Miroslav Kalousek, toho času ministr financí ČR v demisi

Přísně tajné:

Výše uvedený dokument byl poskytnut zakladateli společnosti Pozitivní Svět Petru Havlíčkovi zakladatelem serveru WikiLeaks Julianem Assangem, tajnou linkou potrubní pošty z ekvádorského velvyslanectví v Londýně do Vítějevse.

Varování!!! Šířením tohoto tajného dokumentu se vystavujete nebezpečí odhalení informačních kanálů a následné hrozby odplaty pekelné.