Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak idnes.cz selhává ve svém "zadání"

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • idnes.cz
Tento text není článek v pravém smyslu slova, spíše postřeh, ale myslím, že se jedná a natolik důležitý jev, že si zaslouží pozornost. Předesílám, že iDnes.cz nečtu nemám duševní sílu ani chuť brodit se tím morálním bahnem a průměrností. Občas jen proletím rubriku zahraniční zprávy a pokud je tam nějaká lžipropaganda, aktuálně hlavně ohledně Sýrie, zajímají mě spíše reakce pod článkem.

 

Donedávna totiž na idnes.cz fungoval systém hodnocení příspěvků, kdy lidé mohli s příspěvkem buď souhlasit nebo nesouhlasit a příspěvek s nejvíce souhlasnými hlasy spolu s příspěvkem s nejvíce nesouhlasnými hlasy se zobrazovaly hned na začátku diskuse. Takže to fungovalo jako dobrý indikátor názoru většiny. Ale idnes narazila na problém - nedařilo se jí plnit plán. Minulý měsíc to například pod články o Sýrii a Assádovi vypadalo nějak takto (příspěvky byly různé, ale vyznění těch, které měly nejvíce + a - hlasů bylo podobné):

Názor s nejvíce souhlasnými hlasy (+143):

Děkujeme RUSKU a Putinovi,že nedovolí Američanům další válku

Názor s nejvíce nesouhlasnými hlasy (-77):

Asad = podpora terorismu a mučení vlastního národa !!!

"Už tam někdo vtrhněte a udělejte tam pořádek,vždyť se na to nedá dívat jak pod záminkou"suverenity"vraždí tyran vlastní národ a mučí děti a ženy!A Kreml ho chrání a posílá mu tam zbraně a speciální vyšetřovatele (mučitele)!Ať si sami zvolí vládu, možná to budou islamisté, možná ne, ale Asad už ztratil veškeré právo tam vládnout!!Už nebude horší než ty po něm- resp. je lepší to zkusit než ne!Suverenita je jenom záminka Ruska k rozvracení Západní soudržnosti a podpora diktatur nám nepřátelskýchSkutečná suverenita je suverenita svobodného jedince, a ta v Rusku ani v Sýrii neni!Saddam=použil chemické zbraně již v 80letech proti Íránu a proti Kurdům,takže je mít musel!!Amerika ho tehdy podporovala jen jako menší zlo proti většímu (SSSR a Írán),když padlo větší zlo nebo se situace změnila,tak přirozeně zmenila taktiku, což je pochopitelné -cíl je stále stejný= zavést vesvětě právní stát a demokracii!Saddam měl zbraně hromadného ničení (byť ne atomovky), a také je používal!Ať žije Západ."

Takže, aby idnes.cz "splnila plán" a zamezila nabourávání žádaného mediálního obrazu o názoru veřejnosti, našla řešení - všechny původní hodnocení smazala, nově je tam už jen možnost souhlasit (nesouhlasit ne), a funkce zobrození příspěvků s nejvíce hlasy zmizela úplně. Navíc, když člověk otevře diskusi, nenápadně se zobrazí jen výběr příspěvků, eufemisticky nazvaný "doporučované příspěvky", a nikoliv celá diskuse. Příspěvky doporučené ke čtení kým? Myslím že na to není třeba odpovídat, moderátoři diskusí mají myslím hodně práce s filtrací.

Celkově je to dobrý signál - idnes.cz se chová jako krysa zahnaná do kouta. Navíc, pokud idnes.cz vezmeme jako lakmusový papírek "absolutního mainstreamu" v tom nejhorším smyslu slova, tak je velmi povzbudivé, že i přes neskutečnou mediální masáž a propagandu "tím správným směrem" už ji většina tamních diskutujících dávno prohlédla.

 

zdroj: http://leva-net.webnode.cz/products/jak-idnes-cz-selhava-ve-svem-zadani/

Facebook komentáře