Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Inteligentní volič pravice? Iluze...

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Půjdeme zase k volbám. Každý bude volit podle svého. Nechci říci podle svého IQ, ale studie kanadských vědců to tak chápe.

  • inteligentni-volic-pravice-iluze

IQ tykve: Vědecky prokázáno

V kanadském časopise Psychological Science vyšla studie o výzkumech vědců z Brock University v Ontariu v Kanadě. Studie se účastnilo více než 15 000 osob. Není to první taková studie. Vědci také využili informace ze dvou britských studií z let 1958 a 1970, v nichž byla hodnocena inteligence několika tisíc dětí ve věku 10 a 11 let. Tito lidé pak ve věku 33 let odpovídali na politické otázky. Výsledek studie potvrzuje to, co si myslí hodně lidí. Lidé s pravicovými názory mají většinou nižší inteligenci než lidé na levici.

Existuje množství vědeckých studií dokazujících, že děti s nízkou inteligencí projevují v dospělosti silné předsudky vůči příslušníkům jiných etnik anebo jiné sexuální orientace. A to vše dokazuje, proč jsou pravičáci tak asociální. Zvláště ultrapravicové násilí je dokladem těchto výzkumů. Pochopit a přijmout jiné lidi vyžaduje zvýšenou kapacitu abstraktního myšlení. To však vyžaduje otevřenost, flexibilitu, důvěru v druhé. A to jsou vlastnosti levice.

Studie konstatuje, že tyto předsudky nevznikají u lidí s nízkou inteligencí (nakonec takoví lidé nejsou schopni něco takového vymyslet), ale jsou produktem konzervativních ideologií, které tito lidé s nízkou inteligencí ochotně přijímají. Osoby s nízkými rozpoznávacími schopnostmi přitahují "pravicové ideologie, které prosazují pořádek". Pro ně je důležité udržování statutu quo. Lidé s nižší inteligencí podle studie přijímají pravicové názory, protože se s nimi cítí bezpečněji.

Říká se, že demokracie je vláda lidu. Bohužel, podle odborníků je více než polovina populace slabomyslná, neschopná se správně rozhodnout ve svém konání. Rozhoduje se podle reklamy a věří, že „správnou“ volbou si polepší. Ve skutečnosti si polepší jen politici a finančníci. Lidem se životní podmínky zhorší. 

Dvě hlavní skupiny: Hlupáci a zlovolní manipulátoři

Nikdo nemůže říci, že všichni pravičáci jsou pitomí. Na pravici existuje další sorta lidí a to jsou darebáci. Ve vládách jsou chytří lidé, kteří získali moc a vliv pomocí pravicových ideologií. Ti pochopili, že většina lidí je hloupých, a proto hrají na jejich strunu. Tito lidé dělají politiku těch, kdo jim zaplatili volební kampaň a dostali je na výsluní. Jako cyklisté – nahoru hrbí hřbet a dolu šlapou. Uctivě slouží svým chlebodárcům. Pravicové ideologie se záměrně obracejí na ty nejnižší, nejstupidnější instinkty hlupáků. A zákonitě jim to v průzkumech veřejného mínění vychází. Proto nemají žádné důvody svoji politiku měnit.

Pravicové politické strany nyní opustily veškeré předstírání, že pracují pro blaho všech lidí. Můžou si to dovolit, když jim voliči věří, že daňové úlevy pro 1 procento nejbohatších jsou svoboda pro 99 procent voličů, že státní deficit je důsledkem nezřízenosti chudých lidí. Když jim věří, že regulace, která zabraňuje bankám a korporacím, aby nás vykořisťovaly, je útok na pracující.

Z jakého důvodu se obyčejní lidé vyslovují pro deregulaci zákoníku práce a cen základních komodit? A tito lidé jsou nyní považováni za autentické hlasy dělnické třídy. Výsledkem je přesun ke stále extremnější ideologii, stále více založené na demagogii vládců, která má nebezpečné důsledky pro světovou společnost. Lidé vydaní napospas neoliberalistickým silám cítí existenční nejistotu a bezmoc. Jsou zbavováni možnosti seberealizace. To vše generuje touhy po velikášství, moci a síle. Takoví lidí deklarují své postoje vyzdvihující sílu a schopnost jednotlivce. Tito lidé předpokládají, že jejich okolí je proto bude považovat schopné a silné. Odmítáním myšlenek sociální solidarity se hlásí k síle – hlásí se k „přirozené“ nerovnosti lidí. Věří, že pro rovnost a solidaritu jsou ti slabí kolektivisté. Takto vzniklá podpora volného trhu dává podmínky pro vznik fašismu.

Newspeak s totalitními kořeny

Výsledky této studie perfektně sedí na situaci v hitlerovském Německu před druhou světovou válkou. Hitler po krachu výmarské republiky zaváděl Neue Ordnung - nový pořádek, využil předsudky lidí proti Židům a založil tak systém, který dosáhl vrcholu v budování koncentračních táborů. To bychom měli mít na paměti a nezapomínat. Dnes pravice už nevraždí ve vlastních řadách, zato si to vynahrazuje na příslušnících jiných, „méněcenných“ národů, které mají obrovské přírodní bohatství, jež potřebují k udržení vlastního statu quo.

Konzervativci si pro tyto účely vytvořili nový Orwellův newspeak, "nový alternativní systém vědomostí, s vlastní historií, vlastními fakty, a vlastními ekonomickými zákony". Je to neoliberalismus. Zločinná ideologie sloužící k ovládání hloupé společnosti hloupých lidí. A dokud to lidé neprohlédnou, není cesty zpět. Jenže jak to udělat, když IQ společnosti je nebezpečně nízké? Přitom pravičáci dělají všechno pro to, aby to tak zůstalo. Co jiného jsou všechny ty reformy školství, které snižují úroveň vzdělanosti lidí. Všeobecné vzdělání se likviduje a školy budou chrlit absolventy s nejnutnějšími vědomostmi potřebnými pouze pro pracovníky na běžících pásech. Společnost už nepotřebuje kvalifikované pracovníky. Stačí jí pomocní dělníci, kteří na začátku linky pokládají součástky na pás a na konci linky odnášejí bedny na auto. V kapitalismu víc lidé nepotřebují, naopak vzdělání je nebezpečné a proto bude jen pro někoho. Stačí zavést školné, zatím na vysokých školách a potom uvidíme.

"Idiotští slušňáci" na levici

Nejhorší na celé studii je další výsledek ukazující, že skuteční idioti jsou levičáci. Ne že by jim scházela inteligence. Naopak studie dokázala, že na levici jsou lidé s vysokou inteligencí. Bohužel, jim ale tato inteligence brání se projevit. Levičáci jsou příliš slušní a tolerantní. Váhají a nejsou schopni vytvořit jasnou analýzu toho, jak se mohlo stát, že lidé jdou jako ovce za píšťalkou krysaře, který je vede do pekel. Neumí jasně prezentovat argumenty ve prospěch jejich ideologie sociální spravedlnosti, vysvětlit nutnost regulace a spravedlivého přerozdělování vytvořených hodnot. Ano, pravičáci vládnou na obou stranách Atlantiku v důsledku nízké inteligence a nedostatečných informací voličů. Avšak levičáci zůstávají v nečinnosti a ustupují nadvládě a stupiditě vládnoucích pravičáků. To není dobré pro společnost.

A jak je to u nás?

Samozřejmě že výsledky studie platí i u nás. O inteligenci našich voličů svědčí výsledky voleb. Dnes už skoro všichni na vládu nadávají, přesto výsledky průzkumů nenasvědčují radikální změně vlády. Pravicové strany stále nacházejí dost ovcí, ochotných jít na porážku. Dnes lidé pracují celý den. Po práci nemají čas ani chuť někam jít. Vázne komunikace mezi lidmi, lidé si už nemají co říci. Atomizované lidstvo se stává otrokem konzumu. Supermarkety se stávají novými chrámy – chrámy konzumu. Lidé se snaží mít nejnovější a největší televizor, mobil, nové auto. Kultura upadá. Nejčtenější noviny jsou bulvární plátky plné senzací a drbů o „slavných“. Televize chrlí na trh stále nové a nové krváky a horory. Je to totální úpadek. A výsledkem toho všeho je, že pro hodně lidí není kapitalismus nepřijatelný. Naopak – výsledky voleb ukazují opak.

Nakonec ani sociální demokracie není levicovou stranou. Svědčí o tom i koketování  se spoluprácí s TOP09, naší nejpravicovější stranou. Podívejme se, jak šel vývoj. Téměř vždy se ODS a ČSSD střídaly ve vládě. Když se zjistí že nevládnou dobře, občané jsou naštvaní a zvolí druhou. Obě strany lidi štvou. Lidé je nemají rádi. Historicky vědí, že lžou, někteří z nich kradou, jsou arogantní, nejde jim o občany, ale o jejich vlastní kšefty. Ale vždycky jedna z nich zase vyhraje volby. Vyvstává otázka: to jsme opravdu tak hloupí, že víme, jací sou, ale dáváme jim stále pořád další a další šance? Víme, že volíme ty samé gaunery stále do kola co nám mažou med kolem huby? Pak tedy se omlouvám, ale opravdu jsme v lecčem národ blbů a volby toho jsou jen a jen důkazem. A říkejte si, co chcete, dokud na lístku vyplníte tyto strany, tak se historie bude jen a jen opakovat.

A naše vláda je obrazem společnosti. Jak píši nahoře, můžeme jen zkoumat, kdo v naší vládě patří do skupiny s nižší inteligencí (určitě někoho poznáte), a kdo patří do té druhé skupiny, k darebákům, kteří nevěří tomu, co říkají, ale za peníze, moc a slávu poslušně slouží zájmům svých chlebodárců. Každá pravicová strana, kterou zvolí neinformovaní, manipulovatelní voliči, se stává nástrojem pro prosazování tajných soukromých zájmů. Toto jsou perfektní podmínky pro rozkrádání státu, ve kterém máme světový primát. Miliardáři vysávají stát a ten se zadlužuje. Jak dlouho to všechno asi vydrží? Když více než polovina populace volí ve svůj neprospěch ale v prospěch finančníků a politiků, tak to není demokracie. Tam, kde Autority – politici a finančníci diktují většině jak se mají chovat, žít a koho volit, tam vzniká společenské zřízení naplňující definici fašismu. V EU a USA  je státní diktatura řízená finančními korporacemi přijímající zákony proti lidem. Ztrácíme osobní svobody, prospěch občana nikoho nezajímá. Zadlužení států narůstá, peníze se investují do nesmyslných staveb, školení, výroby, která neprospívá občanům - viz zánik polnohospodářství, nárůst nezaměstnanosti, inflace, krize. Ekonomicky, finančně, dějinně, politicky nevzdělané masy žijící svůj konzumní způsob života, jsou loutkami v rukou finančníků prostřednictvím politiků - jsou jejich otroky. Pravdou je, že prostřednictvím médií a hlavně televize probíhá debilizace národů. Lidé ztrácejí zručnost, řemesla, poznání historie předků. Ze školy vycházejí děti každý rok hloupější a hloupější, přesně podle našeho vzoru – USA – na věčné časy a nikdy jinak.

Změnila se naše morálka, žebříček hodnot. Umělé držení lidí v chudobě má za následek, že nejsou schopni myslet na jiné věci jako je zabezpečení základních potřeb. To blokuje rozvoj jednotlivců i společnosti. A tam kde není vývoj, tam je úpadek. 

O inteligenci pravicově zaměřených lidí svědčí i diskuse za články na internetu. Za každým levicově zaměřeným článkem následuje smršť sprostých nadávek a výlevů vymytých mozků – bohužel, žádných argumentů. Argumenty a fakta tito lidé totiž nemají. Umí jen sprostě nadávat. A to je obraz jejich inteligence.

Pokud sledujete tyto jejich výtvory, třeštíte oči a marně si lámete hlavu, odkud berou někteří ti anonymové jednu úděsnou pitomost za druhou? Tito lidé napadají nezpochybnitelná fakta, aby je popírali hloupostmi a lžemi. Je jisté, že kdyby se měli pod těmito výplody podepsat svým jménem, to by nejen zaváhali, ale utekli by od počítače někam do tmy, kde by je nikdo neviděl. Ovšem pod pláštíkem anonymity jsou schopni opravdu takřka všeho, dosahují přímo hrdinského úsilí naprosto se znemožnit.

Psychologové uvedou, že jde o lidi s pocitem méněcennosti, jde většinou o lidi se sklonem k psychopatii, či přímo o psychopatické osobnosti. Zajímavé je, že to nemusí být lidé s nízkým sociálním postavením, ale i umělci, vědci, politici, aj. A ti všichni, bohužel, trpí sklonem vyjadřovat se k tomu, čemu nerozumějí, o čem nic nevědí. Snad jsou zlí – nicméně, nejsou i k politování?

A na závěr něco z lidové tvořivosti – je vidět, že i bez vědeckých studií náš malý člověk ví svoje :

Host vejde do suprově vybavené hospody, sedne na bar a všimne si, že za barem je robot a ten ho vítá: "Dobrý den, jsme moderní restaurace, vítám vás, jsem robot Charlie a budu vás obsluhovat. Prosím sdělte výši vašeho IQ." Borec se zamyslí a řekne, že má IQ 150. Robot naleje whisky a začne bavit hosta řečmi z astronomie, matematiky, historie, zeměpisu. Chlapík poněkud nezvládá debatu a rozhodne se navštívit bar příští den zase s tím, že robotovi sdělil, že má IQ 100.  Robot nalije whisky a začne debatu o autech, sexu a celebritách. "Fajn" řekne si chlapík a přijde třetí den a robot za barem se zase ptá na jeho IQ a chlapík odpoví, že má IQ 50. Robot se zamyslí, naleje vodku a zeptá se: "Tak co, zase budeme volit ODS" ???

 

Facebook komentáře