Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bude horký podzim?

  • odborari_protestuji_praha_denik_clanek_solo
Prázdniny skončily a lidé se po dovolených vracejí k realitě všedních dní. Pokud si procházíme zprávy z vlády a parlamentu, zjišťujeme, že to, co se dělo v nejhornějších patrech naší politiky před prázdninami nebyly pouze excesy, vyvolané přepracovaností našich nejvyšších představitelů, pracujících dlouhodobě jako pilné včeličky.

Zástupci koalice tří vládnoucích stran, lidově nazývané Trojkolka, si opět kopou do holení, trucují, nechodí na zasedání a dávají si ultimáta s odchody/příchody ne/žádoucích úředníků. Takže vidíme pokračování v předprázdninovém stylu. Toto někteří autoři tolik oblíbených konspiračních teorií mohou považovat za kouřové clony v parlamentu schvalovaných zákonů, které potěší asi málokoho z běžných občanů naší republiky. Někteří s pochopením, jiní pak nevěřícně hledí na tyto trapné aféry a aférky a celkem logicky se ptají, jak dlouho tento marast ještě potrvá? Odpověď je možná docela jednoduchá - tak dlouho, dokud to my občané budeme snášet. Tak dlouho než si bouchneme do stolu a řekneme - dost!

V souvislosti s tímto stavem se stále častěji objevuje zajímavý pojem, jakási neidentifikovatelná předpověď nejbližší budoucnosti. Má prý nastat horký podzim.

Každý si pod tímto pojmeme může představit různé věci, od pádu meteoritu po protesty a demonstrace "jako v devětaosmdesátém". Numerologové poukazují na řadu 1948, 1968, 1989, 2011. Záhadologové upozorňují na blížící se konec Mayského kalendáře v roce 2012. Podle toho se prý dají v blízké budoucnosti očekávat podstatné změny na naší planetě. Od obligátního "konce světa" až po "obyčejné"změny společnosti k lepšímu. A tak by se dalo pokračovat - Nostradamovy předpovědi(tedy alespoň některé výklady jeho čtyřverší) , Sibyla, Fatimské proroctví, vědma Vanga, Planeta X, přechod do vyšších dimenzí, přílet mimozemských civilizací..... Každý si vybere čemu věří nebo nevěří. Někteří nevěří ničemu jenom volné ruce trhu a předešlé teorie jsou podle nich jen výplody fantazie lidí hledajících různé senzace nebo těch, kteří propadli bludům.

Kde se všechny tyto teorie berou? Je to náhoda? Nebo to má nějakou příčinu? Jednu bych možná viděl. Neudržitelnost poměrů současného světa, který jsme si po desetiletí pracně v otrocké závislosti pouze na hmotných statcích vytvářeli. Jsou tedy nadějí ve změnu. Mnozí se mnou nebudou souhlasit, vždyť přece všechno jede jak má, po pár drobných zaváháních se zase nastartuje růst, ten hnací motor pro vytváření šťastné euroatlantické společnosti. Rozvíjející se trhy Číny a Indie lákají všechny firmy světa k investicím, tam je přece velká budoucnost pro odbyt a růst růstu zase pojede svojí cestou. Všichni budeme opět nakupovat a spotřebovávat, Indové a Číňané s námi ... Krásná iluze, kterou nám kazí podivní protestující lidé na Islandu, ve Španělsku, v Řecku a světe div se třeba i v Izraeli. Arabské země, to je podle "nezávislých analytiků" něco jiného, tam byla totalita a lidé se teprve osvobodili z diktatur a užívají si konečně svobody.

Nemyslím si, že se něco vrátí do starých kolejí. Lidé už začínají pomalu chápat neudržitelnost systému a požadují "něco" lepšího. Dokonce i v naší České republice. Svolávají se různé demonstrace, happeningy a podpůrné akce zahraničních hnutí, nejvíce pak podpora hnutí M15 ve Španělsku. 11.září Václavské náměstí - 10.výročí 11.9.2001, 21.září Festival za demisi vlády na Klárově a třeba 15.října podpora celosvětové revoluce, inspirovaná hnutím M15, To že v současné chvíli nemají úplně přesný plán - co potom - v tuto chvíli nevadí. Opravdu asi lze v budoucnu najít stěží něco ještě horšího. Argumenty zastánců režimu jsou přes vážnost situace docela směšné, zvláště jsou-li doprovázen výroky, které jsou velmi podobné těm, které přetiskovalo Rudé právo před listopadem 1989. Klid na práci při budování rozvinuté mafiánské společnosti, vláda potřebuje více klidu na prosazení "nutných" reforem. Nutných pro koho? Každý kdo dnes přemýšlí o krocích našich elit, tomu postupně vše dochází. Pořád je krize, někdo ji vyvolal, projedl státní rozpočet a proto musíme šetřit! A vlády v Řecku, Španělsku ale i u nás hlásají - byli jste to vy, naši občané, moc jste vyžírali státní rozpočet, zneužívali sociální dávky, chtěli jste vyšší důchody. Zaplaťte to zpět ve zvýšených daních, jinak zkrachujeme.

Velká většina lidí to ještě, nevím proč, baští. Pokřikují na ty, kteří prohlédli tento podvod, kdy zloděj křičí chyťte zloděje, jste socky, vyžírkové, nechce se vám makat a my na vás doplácíme. Přemluvili jsme konečně svoje báby a dědy a vy nám to chcete překazit?

Jsme a budeme asi ještě dlouho rozdělení. Nelze k pochopení reality někoho donutit, zvláště když má neustále nasazeny růžové brýle. Pořád ještě hodně lidí nepociťuje bezprostředně ohrožení svých jistot a proto se změně urputně brání. Nejsem prorok, ale podle mého se čas nachyluje. Propast je těsně před námi a stačí jenom směle vykročit vpřed. Anebo si protřít oči a odložit ty růžové brýle prosperity a společně říci našim mocným - konečná vystupovat! Dále již s vámi nepůjdeme, bude to jinak!

Nelze někoho násilím přesvědčit, že růst růstu je matematický nesmysl. Nelze nikoho násilím přesvědčit o tom, že současná ekonomika není nic jiného, než jenom dobře maskovaná pyramidová hra, která se chýlí ke konci. Nelze nikoho násilím přesvědčovat, že makléři jsou vlastně gambleři, mající v rukou jiné než své peníze, které se tak dobře utrácí. Tuto hru bude potřeba mocnými tohoto světa restartovat za jakoukoliv cenu třeba i války. Ano i takto uvažují a teď již jen hledají pro ně nejsnadnější a nejméně bolestný způsob, jak moci pokračovat s novými žetony, které si opět vyrobí sami a bude se hrát podle jejich pravidel, která ovšem nikdy nezveřejní.

V žádném případě nevyzývám k násilí. Na to mimochodem čekají, protože to je to, co by jim usnadnilo řešení. Vyzývám k přemýšlení a vytvoření si vlastního názoru na současný stav. Média nám sice tento názor nabízejí na podnose, ale ten je zaplacen a realitě se podobá asi jako černá bílé. Je k němu přiložen i další chod a dezert v podobě různých velice důležitých příběhů ze života celebrit. Je toho hodně, co umí systém použít ke zmasírování lidí. Ale je jenom na nás, jak moc velkou váhu tomu budeme přikládat a tedy jak ovlivní naše vlastní uvažování.

Máme zde tedy dvě vyhraněné skupiny. Jedna - prosystémová říká, že všechno bude v pořádku, začneme-li naplňovat cíle reforem a uskrovníme se. S tímto nemohu souhlasit. Občané opravdu žádnou krizi nezpůsobili a proto není nejmenší důvod chtít po nich "utahování opasků". Přemalovávat zdiskreditovanou firmu současného systému nestačí, musí skončit navždy.

Druhá skupina nespokojených "indignados" pochopila, že chyba je v systému, který se musí změnit od základu. Podle mého názoru je toto jediná cesta z krize, žádná jiná není a nebude.. Je jenom potřeba necouvnout a stále dávat našim mocným na vědomí, že jsme plnoprávní občané, kteří vyjadřují svoji touhu a pevné odhodlání nastolit přímou demokracii, za kterou se nebudou moci schovávat politické strany ovládané lobbisty a mafiemi. Ti ve skutečnosti řídí hospodářství v drtivé většině zemí na celém světě.

Máme šanci všechno změnit. Nastávající horký podzim je velkou nadějí na zpětný chod od propasti. Využijeme ji? Blízká budoucnost ukáže, jestli jsme již dospěli k tomu systémovou změnu nastolit. Je to jenom na nás a nikdo to za nás neudělá. Takže přemýšlejme a dobře se rozhodněme. Budoucnost vždy byla a i nyní je plně v našich rukou.

jarhau

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře