Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

ANTIRUSISMUS DOKAZUJE, ŽE RASISMUS A NACISMUS JSOU VĚČNOU SOUČÁSTÍ VĚDOMÍ ZÁPADU

Sankce, dodávky zbraní Ukrajině a další všestranná pomoc v jejím boji s Ruskem je pochopitelná. Dokonce i cenzura názorů týkajících se informací kolem bojů na Ukrajině ke každému ozbrojenému konfliktu organicky patří.

Ovšem bezuzdná nenávist vůči všemu Ruskému, to už je kvalitativně něco jiného, ať se toho dopouští jednotlivci či instituce z vlastní iniciativy, či pod tlakem vlád, či dokonce zmanipulovaných davů.

  • antirusismus-dokazuje-ze-rasismus-a-nacismus-jsou-vecnou-soucasti-vedomi-zapadu
  • antirusismus-dokazuje-ze-rasismus-a-nacismus-jsou-vecnou-soucasti-vedomi-zapadu
  • antirusismus-dokazuje-ze-rasismus-a-nacismus-jsou-vecnou-soucasti-vedomi-zapadu

Propouštět z angažmá ruské umělce světového významu, zakazovat ruským sportovcům účast na soutěžích, a to i těm, kteří veřejně nesouhlasí s chováním své vlády, zabavovat zahraniční majetek jednotlivým Rusům, či odmítat jim poskytování víz, to už je jiný poněkud jiný rozměr nenávisti, který jaksi přestává dávat smysl.

Když navíc lékaři tvrdí, že nebudou ošetřovat ruské pacienty, jen proto, že to jsou Rusové. Učitel tvrdí, že nebude vyučovat ruské studenty, jen proto, že to jsou Rusové, ba dokonce jim obchodníci odmítají prodávat potraviny a hoteliéři je ubytovávat, protože jsou to Rusové, aniž se ti všichni vůbec zajímají, zda nejde o Rusy, kteří nesouhlasí s válkou, to už je náznak ještě něčeho horšího, než je prostá nenávist.

Jestliže jsou dokonce zakazováni Ruští kulturní velikáni, kteří už jsou dávno mrtví, jejich divadelní hry se vyřazují z repertoárů, knihy vyhazují z knihoven, nepromítají se Ruské filmy natočené na jejich motivy a nevysílají Ruské inscenace v televizi ani v rozhlase, pak už je to až příliš jednoznačné. Ptám se nejenom sám sebe, proč mají obyčejní Rusové trpět za to, co činí jejich mocnáři?

A přesto se všechno to, co jsem vyjmenoval děje nejméně s tichým souhlasem politiků celé Evropy (výjimky jako obvykle pouze potvrzují pravidlo), ale je dokonce jejich mediálními poskoky aktivně prosazováno. Není to ale projevování nenávisti vůči národu, skupině osob? Není to hanobení? Co dělají všichni ti státní zástupci, eurokomisařky a další individua, která měla uplynulé roky plná mluvidla boje proti předsudečné nenávisti? Proč už dávno není stíhán provozovatel či majitel

Facebooku na němž se vyzývá k vraždě Rusů? Vždyť jde přece jednoznačně o trestný čin. A není ta honba na obyčejné Rusy šířením doktríny o kolektivní vině, která je tak tvrdě kritizována v souvislosti s odsunem Němců po poslední velké válce? Sám pro sebe mám už dávno jasno. Ano, jde jednoznačně o rasismus. Nedivím se, že se projevuje v USA, kde je rasismus přece každodenním jevem.

Ovšem podivuji se Evropě. Projevy antirusismu, jež v současnosti zamořují veškerý veřejný prostor Evropy, hlavně pak EU, jsou až příliš podobné antisemitismu, který v konkrétní formě hitlerovského nacismu způsobil Evropanům takové trauma, že se z něho ještě nevzpamatovali, a už propadají novému. Holt pýcha bílého muže, která je zdrojem veškerého toho marasmu je prokletím celého Západu od samého jeho vzniku.

Lze proto očekávat, že se mu jednou vrátí. Obrátí se proti němu. První náznaky už tu jsou. Nenávist islámských přistěhovalců je toho prvním projevem.

Stanislav A. Hošek

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře