Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

A nejsou to oni vlastně komunisté?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Tak destrukce funkcí státu pokračuje, a to za nadšeného aplausu medií. Sám se sebe se tak ptám, k čemu že vlastně ten stát zůstává.

Otázka je nastolena a vychází z vývoje společnosti jako entity. Proč se asi dali jedinci dohromady? Aby se měli lépe, než každý zvlášť. Pravda, historické kotrmelce a zástupy diktátorů ten úvodní bonus jaksi vykořenili, zneužití ale na principu, domnívám se, nic nemění. A to ani tím, jak stádní jsme.

Co mne ale zaujmulo na stávajícím jednání tzv. středopravé (podle mého spíše středněhnědé) koalice je, jak postupně eliminují výdobytky civilizace které nás provázely. Stát by přeci měl zajišťovat základní služby, jako vzdělání, obecné bezpečí, sociální zabezpečení nemohoucích, zdravotnictví a podobně, protože to by mělo být cílem moderního státu a důvodem pro obecné soužití. Místo toho jsou tyto služby postupně, salámovou metodou, ukrajovány až nezbyde nic. S každým dalším řezem se vlastně nic neděje, protože jde jen o kousínek, ale stokrát nic umořilo osla. Je jisté, že postupně se bude zvyšovat školné, odvody do připojištění důchodového i zdravotního pojištění, platby za komunikace, daně a další.

Jinými slovy, stát odumírá. A jsme u meritu nadpisu. Trockij psal, ve shodě s teoretiky komunistického hnutí, že revoluce a socialismus (přechodové zřízení komunismu) potřebuje toliko stát, který odumírá. A náš stát odumírá. Jistě, v jiném smyslu. Nikoliv jeho represivní složka, byrokratická špička, či armáda, řídící struktury a další, ale jeho základní funkce. Odumírá stát, který má smysl, aby vůbec existoval. Nezbývá než mu zamávat a dát těm pánům metál za to, že pětiletý plán splní na 120%.

 

 

Facebook komentáře

Nejčtenější