Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Senátor Vondra vás zve do kinematografu aneb Loupežník Křivohubka se v Máchově kraji chlubí lupem z Barrandova

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Na naší nejvyšší politické scéně se stalo již pravidlem, že stát a voliče v Parlamentu "reprezentují" vazebně, nebo na svobodě pro korupci trestně stíhaní poslanci, jako vážený poslanec MUDr. David Rath /1965/ a vážená poslankyně JUDr. Vlasta Parkanová /1951/. Logicky proto není důvod, aby se v Česku váženým členem vlády a kandidátem na další veřejné politické funkce nestal "pouze pro korupci vyšetřovaný" ministr a senátor RNDr. Alexandr Vondra /1961/.

  • senator-vondra-vas-zve-do-kinematografu-aneb-loupeznik-krivohubka-se-v-machove-kraji-chlubi-lupem-z-barrandova

Tento držitel "modré knížky" zastává v současné vládě post ministra obrany. V armádě se stal "miláčkem" podřízených generálů i nižších důstojníků a poddůstojníků. Svědčí o tom láskyplná přezdívka "Křivohubka", kterou je ve vojsku s oblibou titulován.

Za komunistů vysokoškolsky vystudovaný geograf /promoval v roce 1984/, bývalou profesí archivář asijských sbírek Náprstkova muzea v Praze a jinak "zasloužilý disident" popíjející mnohokrát s příkladnou vytrvalostí až do bezvědomí dokonce se samotným Václavem Havlem - Veškrnou, se jako "konzervativní politik" a místopředseda ODS "výtečně osvědčil" již v Topolánkově vládě, kde se úspěšně zhostil náročné funkce "ministra pro evropské záležitosti".

Za "nezištné pomoci" spolustraníků z ODS - "poctivců na slovo vzatých", jako populární alpinista Bém, lobista Janoušek a "odkláněč financí před manželkou" Kocourek, "šikovný Křivohubka" bezchybně zorganizoval ozvučení jednacího sálu v Bruselu, při našem neslavném předsednictví EU v roce 2009.

Patřičný "odklon financí" při tom zajistil tím, že realizaci předražené dodávky české firmy ProMoPro dal "zelenou" svým vlastnoručním podpisem, který nyní při vyšetřování nemůže zapřít i když před všetečnými protikorupčními slídili kličkuje obdivuhodným způsobem, který mu mohou závidět jak zajíci polní, tak kluzcí úhoři.

Nyní se jako ministr obrany a senátor uchází o znovuzvolení na Litoměřicku a Slánsku. Provádí to opět po "pravičácku" - na "český způsob", tedy nepoctivě.

Jak si "šikovný Křivohubka" v nejvyšší politice již zvykl, tentokrát se nepřípustně obohacuje na úkor držitele autorských práv díla pocházejícího z Barrandova. V rámci předvolební kampaně své osoby promítá film z atraktivního fotbalového prostředí "Okresní přebor", který natočil režisér Jan Prušinovský /1979/. Financování snímku zajišťoval Bontonfilm, který je jeho distributorem. Alexandr Vondra se vznikem snímku nikdy neměl nic společného.

Nyní však v rámci senátorské kampaně Vondrovo pojízdné kino obšťastňuje občany na Litoměřicku, Slánsku a Podřipsku předmětným filmem i když jeho režisér s tím nesouhlasí.

K Vondrově předvolební kampani Jan Prušinovský novinářům sdělil - "Vůbec se mi to nelíbí a jsem z toho hodně rozladěný. Je to zneužívání mojí práce v politické kampani. Vlastně je to hrozná drzost. K panu Vondrovi nemám vyhraněný vztah, ale nejsem volič ODS. Distributor mi telefonicky sdělil, že prodali film k užívání agentuře, která tvrdila, že bude provozovat letní kino. Ta ho zřejmě poskytla k využití během kampaně. Buď o tom Bonton jako distributor věděl, a pak je to jeho průšvih. Nebo ne, a pak je to sviňárna ze strany agentury. Určitě to budu chtít vědět. Pokud se má něčí práce použít pro politické účely, měli by k tomu tvůrci dát svůj souhlas. A já bych ho nedal…./citace/".

Od režiséra a spolumajitele úspěšného filmového snímku nejde o nějakou zištnost, či neúctu k "ryzí poctivosti" pravicového státníka Vondry, nýbrž o požadavek na pouhé běžné seriózní respektování autorských práv, které je v civilizovaných demokratických státech na západ od nás, zejména na vládní úrovni a u představitelů konzervativní části politického spektra, naprostou samozřejmostí.

U nás si však dokonce vládní činitelé a ostatní údajní "pravičáci", či "konzervativci" na civilizované jednání pouze hrají. Úctyhodné politické pojmy používají pouze jako zástěrku ke klamání spoluobčanů - svých voličů, na jejichž úkor se neoprávněně obohacují.

Nejvyšším státním představitelem České republiky je laický klimatolog, proslulý v celém světě jako eskamotér s trikem "zmizení" vzácného protokolárního plnicího pera, při kterém byl nechtěně přistižen TV kamerami na prezidentském brífinku v Chile, v dubnu 2011. Žasnoucí poctiví občané ČR si mohou pouze klást otázku - "Proto již nikomu z nejvyšších politických kruhů nepřipadá nepřípustné ani počínání ministra Vondry a dalších českých politických prominentů?"

V civilizovaných státech na západ od nás je opravdu nemyslitelné, aby v Parlamentu zasedali pro korupci trestně stíhaní politici a aby z korupčního jednání podezřelý ministr bývalé vlády opět získal ministerskou funkci ve vládě nové, jako získal exministr Topolánkovy vlády Alexandr Vondra nový post ministra  ve vládě premiéra Nečase.

Je ale čemu se divit, když ministrem financí téže vlády je také ing. Miroslav Kalousek /1960/, který kromě osobní účasti v řadě korupčních afér z časů jeho působnosti na postech náměstka ministrů obrany, při svých nedávných mediálních vulgárních výpadech na protikorupční státní představitele a orgány, dokonce nechtěně přiznal, že nejméně 20 let zpátky jako vysoký veřejný činitel na vládní úrovni systematicky organizuje finanční zločin?

Každému "normálně myslícímu" člověku sledujícímu situaci v ČR, nejen našim občanům, je jasné, že míra neserióznosti, korupce a kriminálního rozkrádání finančních prostředků od představitelů nejvyšších politických kruhů počínaje, je ekonomicky a morálně neúnosná a bezprecedentní mezi státy, které chtějí v mezinárodní konkurenci být pokládány za civilizované a podnikatelsky zajímavé.

Seriózní investoři z civilizovaných států nejen, že o vstup k nám nemají zájem, ale dokonce již začínají své firmy v ČR prodávat a své aktivity přinášející občanům práci a výplaty, směřují jinam. Do států ve kterých je lépe zajištěno poctivé podnikatelské prostředí.

Samozřejmě, že u nás neklesá nezaměstnanost především pro nedostatek investic. Finanční prostředky ve státní kase však nemáme - ty jsou stále beztrestně masivně rozkrádány příslušníky nejvyšších státních kruhů. Jsme proto výrazně odkázáni na zájemce o investování ze zahraničí.

Pokud však setrvá u moci občany nechtěná Nečasova vláda plná zkompromitovaných nepoctivců, prezentujících se neustálým porušováním "dobrých mravů" a náš nejvyšší státní představitel, který o nás všech předložil světu nezapomenutelnou vizitku jako kamerami přistižený kapsář,  v civilizované částí světa nebudeme vnímáni jako stát vhodný pro seriózní podnikání.

Jak dlouho ještě na naše nevydařené státní představitele hodláme s našimi dětmi doplácet?

Facebook komentáře