Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Romská advokátka chce zrušit přímou volbu prezidenta

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Advokátka JUDr. Klára Alžběta Samková, Ph.D. /nar.1963 v Brně/, která vypadá jako Romka a zejména Romy právně zastupuje, obdržela jako prezidentská kandidátka na své kandidátní listině pouhých 128 platných podpisů, místo potřebných 50 tisíc potřebných k tomu, aby se mohla zaregistrovat na ministerstvu vnitra jako uchazečka o prezidentskou funkci.

 
  • romska-advokatka-chce-zrusit-primou-volbu-prezidenta

Na to se vytasila s prohlášením, že se ucházela o prezidentský úřad prý pouze proto, aby mohla prováděcí zákon o přímé volbě prezidenta napadnout u Nejvyššího správního soudu a že - "Od momentu, kdy jsem ten zákon přečetla, mi bylo jasné, že je to políček do tváře českého voliče. Měla jsem to v plánu /rozuměj - žádat o jeho zrušení/ od samého počátku …./citace/".

Nepatřím k rasisticky smýšlejícím lidem, avšak neostýchám se ani nazývat věci pravými jmény. České, či spíš československé Romy, které jsem měl možnost v životě poznat, pokládám za svérázné etnikum, se kterým bývá domluva těžká. Zejména proto, že mívají specifický způsob uvažování a jednání, který je mi cizí a že jedinou autoritou, kterou uznávají je Vajda - což podle mých znalostí romské kultury je název funkce jakéhosi romského klanového náčelníka.

Od Romky tak vzdělané, jako je paní doktorka Samková, bych očekával stanoviska spíš totožná se stanovisky občanské demokratické většiny, či ústavních odborníků, než stanovisko tak specifické a mně nepochopitelné, jako právě tato její stížnost proti platnosti nového ústavního zákona o přímé volbě prezidenta.

Vystoupení paní doktorky Samkové mi připadá jako snaha zalíbit se některým Romům, pro které bývá charakteristické odlišné uvažování od uvažování "neromů", čili Gádžů. Nemluvě o nedemokratičnosti jejího postoje, kterou spatřuji v tom, že podstatou její námitky je nesouhlas

s výkonem přímé demokracie - zde práva občanů na volbu hlavy státu a za druhé - od paní doktorky jde o odpor k ústavně řádně projednanému a demokraticky uzavřenému požadavku většiny občanů, přejících si přímou prezidentskou volbu.

Byl jsem vychován jako opravdový demokrat a proto mne skutečně nijak nepohoršuje, že renomovaná advokátka podává předmětný odpor proti schválenému ústavnímu zákonu o přímé prezidentské volbě. Pouze motivům paní doktorkou nerozumím a podivuji se tomuto jejímu kurióznímu snažení. Její současný postoj pokládám za velice diskutabilní již vzhledem k tomu, že ho zaujímá až nyní, tedy poté, kdy ona sama obdržela směšně málo podpisů na své vlastní kandidátské listině, kterou se o získání prezidentského úřadu ucházela podle zákona, který nyní napadá, aniž by před tím uplatňovala nějakou kritiku zákonem stanovených podmínek, či proti zákonu jako celku.

Paní doktorka Samková nyní v médiích uvádí - "Doufám a jsem připravena pro zrušení přímé volby prezidenta udělat všechno. Vložím do toho všechny své právnické znalosti a prostředky…/citace/". Nevím, nakolik jsou její právnické znalosti a prostředky úctyhodné, ale podle mého názoru toto její usilování úctyhodné není.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře