Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Drzé čelo „Čapuše“ Nerudové

Drzé čelo lepší než poplužní dvůr. Jakoby hlavní heslo prezidentské kandidátky Danuše Nerudové. Osoba zprvu naprosto neznámá, ve všech ohledech průměrná, s nulovou politickou zkušeností a se zvláštním chápáním odpovědnosti (já nic, to děkan).

Navíc – soudě podle frázovitého vystupování před kamerami a podle odpovědí na kladené otázky – osoba víceméně nevzdělaná. A to navzdory honosným titulům a funkcím. Odkdy jsou vůbec daně a účetnictví věda? A odkdy je této odbornosti třeba pro práci z oboru biomedicíny?

Už jen tento podpis pod prací z jiného oboru by v některé jiné zemi znamenal výluku z kandidatury (viz aféry s plagiáty v SRN, které vedly k dostoupení ministrů).

  • drze-celo-capuse-nerudove

Nerudová jako prezidentka by byla již čtvrtým brněnským rektorem v nejvyšších patrech české politiky. Dva brněnské rektory (Petr Fiala a Mikuláš Bek) už nyní ve vládě máme a čtvrtý brněnský rektor (Jiří Zlatuška) býval poslancem za ANO a chybělo málo, a stal se ministrem školství v kabinetu Miroslava Topolánka.

Z hlediska vazalského postavení České republiky jsou akademičtí pracovníci pro cizí kolonizátory těmi nejlepšími místodržícími. Poctiví vědci a zasloužilí autoři, kteří nezneužívají akademické výsady a svobody, jsou v menšině. Většina vědců a akademiků udělala za předchozího režimu cokoli, aby se „dostali na Západ“. Po převratu pak cokoli, aby „dostali grant“. Z Ruska a Číny granty na vědu neproudí, proto jsou téměř všichni vzorně protiruští a protičínští. V českém „národě sluhů“ tedy ti nejlépe sloužící. Hovorová čeština zde někdy také používá výraz „vychcánkové“.

Působivé tituly a funkce si akademikové udělují sobě navzájem. Např. rektoři jsou voleni akademickými senáty, v nichž zasedají i studenti, kterým je možné za „nesprávné“ hlasování pohrozit vyhazovem ze školy. Daňový poplatník nemá ani zprostředkovaný vliv na to, co se za veřejné peníze zkoumá a kdo to bude zkoumat. Důležitější než věda je udržet si celoživotně teplé místečko a cestovní kancelář za veřejné peníze. Odchody do důchodu v řádném termínu jsou vzácností. Logickým výsledkem je pak zakládání nových kateder, fakult, ústavů a univerzit, aby vůbec bylo kam umístit nové mladé vzdělance. Akademická sféra tak neustále bobtná.

Samostatnou kapitolou je pronikání a vměšování se do politiky. Tak např. pražští sinologové přišli na to, že psát učebnice a čínsko-české slovníky (poslední příruční slovník vyšel někdy před 50 lety v Pekingu) dá moc práce, proto si založili čistě politický projekt sinopsis.cz. Finance na něj proudí z americké politické nadace NED a náplní činnosti je „vědecky“ pomlouvat poměry v ČLR. Čerstvý případ vměšování vědců do politiky pak předvedla Učená společnost České republiky, když 9. ledna 2023 vydala prohlášení s názvem „Tyranovi se nesmí ustupovat“. Toto čistě politické prohlášení odsuzuje výzvu Jana Kavana, Václava Hořejšího a Matěje Stropnického „Mír a spravedlnost“, která vyzývá českou vládu k tomu, aby přestala podporovat válku, šířit nenávist a propagovat sankce.

Prezidentská kandidátka Danuše („Čapuše“) Nerudová je typickým reprezentantem shora popsaného typu akademiků. Má velkou protekci v médiích hlavního proudu. Zvláštností je i přístup týmu Nerudové do příslušných databází v době sběru podpisů občanů. Svědčí to mj. o zákulisní podpoře loutkovodičů ze zahraničí.

Pokud tato žena s tváří Terminátora (viz film Terminátor III), jejímž vzorem je válečná štváčka Madelaine Albrightová, postoupí do druhého kola presidentské volby, bude to velkým vítězstvím globalistické propagandy. Současně to bude porážka všech, kdo by si přáli skutečně vzdělanou hlavu státu, která bude poctivě a s vědomím odpovědnosti pracovat v zájmu občanů.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře