Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vysvědčení za oddanost USA

Odezva evropských sankcí proti Rusku, posléze odvetných postupů Kremlu a následného ochlazení ekonomických relací připraví české vývozce o zakázky za desítky miliard korun, pokud jde o ruský trh. Podle odhadu se může částka v období jednoho roku vyšplhat k 20 miliardám korun, což je významně více než kdokoliv z nás očekával.

Když Rusko logicky přijalo odvetné represálie, jenž zakazují zemím, které se připojily k politice USA import potravin na jeden rok, tak se staly velkým „oříškem“ zejména potraviny. Toto rozhodnutí tak otevírá další eventuality pro nové dovozce. 

 

www.janecekpavel.cz

  • vysvedceni-za-oddanost-usa

Analytici se shodli na tom, že otevřený ruský trh může potenciálně podnítit nárůst cen, a to obzvláště kuřat, jejichž hodnota je na trhu podhodnocena. Nicméně, uznali, že tento nárůst nebude v žádném případě skokový. Brazílie je, v současné době, globálně největším vývozcem kuřecího masa.

Rusko je přední trh pro Jihoameričany a vzhledem k „nesmyslným“ sankcím západu mají nesmírný potenciál, jak vše Rusku snadno vynahradit.

Ono je totiž jednoduché odejít, ale je složité se na trh navrátit. Někdy to ani nelze. Latinská Amerika se okamžitě chytila příležitosti a byla ochotna spolupracovat. Zintenzivnila tak veškeré svoje aktivity, aby využila této jedinečné možností jak překonat svoje evropské rivaly.

Země jako Brazílie, Ekvádor, Chile, Paraguay a Uruguay iniciovaly vývoz všech druhů masa, ryb a ostatních mořských produktů. V neposlední řadě také ovoce a mléka.

Brazilští zemědělci jsou v této chvíli nejspokojenější ze všech hospodářů na světě. Devadesát brazilských výrobců získalo totiž od vlády přístup na významný ruský trh. Nutno podotknout, že v roce 2013 brazilské exporty do Ruska dosáhly sumy 2,7 milionů dolarů. V průběhu roku 2014 až 2015 se analogicky očekává obrovské navýšení. 

Americké společnosti, které prodávaly mražené maso, zejména pak kuřecí, dostaly „facku“, neboť tyto firmy vyvážely do Ruska asi 10 % svoje produkce.

Evropští výrobci jsou na druhou stranu velmi znepokojeni, jelikož nerozvážné politické rozhodnutí přidat se k sankcím proti Rusku je „de facto“ donutilo pustit k vodě trh za miliardy a v neposlední řadě pustit k vodě i některé svoje zaměstnance.

Ing. Pavel Janeček, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře