Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Spoluobčané platí za krveprolití krajanů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Navzdory probíhající ekonomické krizi má president Petro Porošenko v úmyslu utratit 2200 mil euro na armádu, a tímto způsobem se obohatit na základě zvýšení její aktivity. Ukrajina tímto způsobem dává v sázku další propad do hluboké hospodářské krize, a to vzhledem k celkové nestabilitě a zejména probíhající válce na východě země. Nicméně je evidentní, že tento tristní stav presidenta pramálo interesuje.

Ukrajinský parlament schválil novou vojenskou daň, která činí 1,5 % příjmů všech občanů proto, aby získal zdroje pro financování operací na východě země, jež trvají více než tři měsíce. Daň vstoupí v platnost 1. 1. 2015.

V srpnu podepsal Porošenko pozměněný rozpočet a potvrdil vznik nové daně na všechny příjmy obyvatelstva, a to pro financování antiteroristické ofenzivy na východě země. Místo toho, aby se uchýlil k závratným zdrojům ukrajinských oligarchů, tak promrhá veřejné peníze.

  • spoluobcane-plati-za-krveproliti-krajanu

 Porošenko se záměrně vyhýbá odpovědi týkající se otázky původu peněz vymezených k financování armády, avšak je takřka nepravděpodobné, že požádá o finanční podporu své „kamarády“ oligarchy. Je nutné dodat, že největší boháči na Ukrajině preferují financování privátních vojsk.

Západní finanční injekce se využije obzvláště na obranný průmysl, jenž je v rukou místních oligarchů. Opatření dovolí, aby se oligarchové, na úkor populace, obohatili ještě daleko více. Na druhé straně, lidé budou muset platit vyšší daně a utrpí navíc škrty v sociální oblasti.

Podle expertů, by ukrajinská vláda mohla vybrat až 300 milionů dolarů, které využije na boj proti samozvaným republikám Donětsku a Luhansku.

Ukrajinci tak budou platit za krveprolití svých krajanů vlastními penězi.

Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva města Náchoda www.janecekpavel.cz

Facebook komentáře