Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Spoluobčané platí za krveprolití krajanů

Navzdory probíhající ekonomické krizi má president Petro Porošenko v úmyslu utratit 2200 mil euro na armádu, a tímto způsobem se obohatit na základě zvýšení její aktivity. Ukrajina tímto způsobem dává v sázku další propad do hluboké hospodářské krize, a to vzhledem k celkové nestabilitě a zejména probíhající válce na východě země. Nicméně je evidentní, že tento tristní stav presidenta pramálo interesuje.

Ukrajinský parlament schválil novou vojenskou daň, která činí 1,5 % příjmů všech občanů proto, aby získal zdroje pro financování operací na východě země, jež trvají více než tři měsíce. Daň vstoupí v platnost 1. 1. 2015.

V srpnu podepsal Porošenko pozměněný rozpočet a potvrdil vznik nové daně na všechny příjmy obyvatelstva, a to pro financování antiteroristické ofenzivy na východě země. Místo toho, aby se uchýlil k závratným zdrojům ukrajinských oligarchů, tak promrhá veřejné peníze.

  • spoluobcane-plati-za-krveproliti-krajanu

 Porošenko se záměrně vyhýbá odpovědi týkající se otázky původu peněz vymezených k financování armády, avšak je takřka nepravděpodobné, že požádá o finanční podporu své „kamarády“ oligarchy. Je nutné dodat, že největší boháči na Ukrajině preferují financování privátních vojsk.

Západní finanční injekce se využije obzvláště na obranný průmysl, jenž je v rukou místních oligarchů. Opatření dovolí, aby se oligarchové, na úkor populace, obohatili ještě daleko více. Na druhé straně, lidé budou muset platit vyšší daně a utrpí navíc škrty v sociální oblasti.

Podle expertů, by ukrajinská vláda mohla vybrat až 300 milionů dolarů, které využije na boj proti samozvaným republikám Donětsku a Luhansku.

Ukrajinci tak budou platit za krveprolití svých krajanů vlastními penězi.

Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva města Náchoda www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře