Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ředitelství silnic a dálnic do dalších problémů

Erich Maria Remarque kdysi pravil: »Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným - ale nešťastným.« Tento citát přesně vystihuje rekonstrukci dálnice D1. Někdy lepší nevědět …

  • reditelstvi-silnic-a-dalnic-do-dalsich-problemu

Od začátku roku 2014 se na Ředitelství silnic a dálnic střídají generální ředitelé jako apoštolové na pražském orloji, přitom se jedná o zcela zásadní organizaci a tyto problémy se mohou projevit ve zvolnění prací na výstavbě a modernizaci dálnic a silnic. Suma sumárum, ono střídání stráží rozhodně ničemu neprospěje, spíše naopak. V návaznosti na plánovanou celkovou rekonstrukci dálnice D1 byly na konci minulého roku vypsány tendry na výběr zhotovitele na další tři úseky.

Z předchozích úseků zadaných z minulých let měl zadavatel Ředitelství silnic a dálnic nesmírné problémy s výběrem nejvhodnější nabídky, a to z důvodu odvolávání se jednotlivých účastníku tendru. Nyní se dá předpokládat, že Ředitelství silnic a dálnic bude muset rozlousknout opět stejný oříšek se zadáním zakázky, protože u všech tří plánovaných úseků je nejnižší cena nabídnuta tady téměř neznámou italskou firmou. Tento podnik nemá v naší zemi zatím totiž žádnou historii, pokud jde o postavené silnice a dálnice.

V podstatě se snaží proniknout na český trh. Tento fakt právě nenahrává a je evidentně patovou situací, poněvadž v průběhu prvních rekonstruovaných úseků měly některé stavební firmy problémy a u některých byly překročeny doby dostavby. K tomu všemu by musely s italskou stavební firmou spolupracovat české podniky, které tu mají své zázemí, a je nemožné odhadnout, zdali by k případné spolupráci vůbec došlo, nicméně pravděpodobnější variantou je, že se některé české firmy odvolají, a to může opět způsobit oddálení začátku realizace. Příkladem je část výstavby dálnice D3, kde se firmy odvolávají pořád.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře