Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prostě se to musí vyřešit

Nejpalčivějšími problémy města Náchoda jsou, podle ankety uskutečněné mezi občany, řešení otázek dopravy, areálu po bývalé Tepně a chátrajících Lázní Běloves. Ke všem těmto problémům bych, jako zastupitel města, navrhoval následující řešení:

  • proste-se-to-musi-vyresit

V otázce řešení dopravy je nutné vyžadovat, v momentě přijetí územního rozhodnutí o výstavbě obchvatu, od vedení městského úřadu rychlá a přijatelná řešení pro výkupy pozemků na výstavbu, přípravu stavebního řízení a včasného zahájení výstavby obchvatu. Návrhy změn dopravy v centru města a zpřístupnění Plhovského sídliště z centra odlehčí dvěma kruhovým křižovatkám, a to vybudováním dalšího podjezdu železniční trasy a zahájení výstavby přeložky silnice 303/I do Hronova.

Pokud jde o areál bývalé Tepny, tak se jedná o soukromý pozemek a pravomoci města jsou tak velmi omezené. Současný stav se mi vůbec nelíbí a je třeba tuto komplikovanou situaci co nejdříve řešit. Je nezbytné seriózně debatovat s majitelem pozemku a investorem o vhodném využití areálu podle územního plánu se zapracováním návrhů občanů k celému projektu. Dle územního plánu jde totiž o smíšené území, kde bych osobně preferoval převahu zeleně.

Když se bavíme o Lázních Běloves, tak jde také o soukromý pozemek a mnohá jednání města bohužel ztroskotala na přemrštěných cenách. Lázně byly vráceny majitelům v restituci a obratem prodány za osm milionů. Požadovaná cena nyní dosahuje až neuvěřitelných 70 milionů korun. Současný stav volá po demolici než po jiném řešení. Je třeba žádat na městu, aby se ruiny lázní zlikvidovaly a přilehlý park pak mohl být odpočinkovou zónou jak pro občany, tak návštěvníky Náchoda. Návrat k lázním, jak si je lidé pamatují, k naší smůle, možný už není.

Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda (KSČM)

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře