Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Porodné na všechny děti

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Franz Kafka nejzazší cíl života uvedl následovně: »Oženit se, založit rodinu, přijmout

 

všechny děti, jež přijdou, zachovat je na tomto nejistém světě a dokonce, bude-li to možné, je trochu vést, to je podle mého přesvědčení nejzazší meta, jíž může člověk dosáhnout«. 

  • porodne-na-vsechny-deti

 

Rodinná politika se stává ve všech evropských zemích čím dál tím významnější především vzhledem k nízké porodnosti. Počet obyvatel České republiky se po deseti letech rapidně snížil. Před rokem v České republice žilo podle statistik 10 512 400 lidí, což je o 3700 méně než rok předcházející. Příčinou tohoto poklesu je především to, že více lidí zemřelo, než se narodilo.  Poprvé po roce 2001 se z Česka více lidí odstěhovalo, než přistěhovalo. Lidé se také velmi často rozváděli a do sňatků se nehrnuli.  Ono porodné je de facto dávka poskytovaná ve vazbě na úroveň příjmu, kterou se rodině s příjmy nízkými jednorázově přispívá na náklady související s narozením potomků. I když se začátkem roku podmínky lehce zlepšily, tak na porodné každá rodina nedosáhne. 

Můj názor je takový, aby se porodné vyplácelo na každé dítě, ne jen na první a druhé. Stát musí za současné situace pomáhat rodinám s dětmi. Faktem totiž je, že vymíráme!  Není opravdu záměrem motivovat k porodnosti ty, kteří dlouhodobě nepracují nebo nemají čistý trestní rejstřík. Musí se pomáhat pouze těm, kteří žijí spořádaným životem, pracují a platí daně. Nepotřebujeme, aby se nám množili povaleči a lidé, kteří pouze parazitují na sociálním systému. To by pak bylo porodné zcela kontraproduktivní. 

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

Facebook komentáře