Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Porodné na všechny děti

Franz Kafka nejzazší cíl života uvedl následovně: »Oženit se, založit rodinu, přijmout

 

všechny děti, jež přijdou, zachovat je na tomto nejistém světě a dokonce, bude-li to možné, je trochu vést, to je podle mého přesvědčení nejzazší meta, jíž může člověk dosáhnout«. 

  • porodne-na-vsechny-deti

 

Rodinná politika se stává ve všech evropských zemích čím dál tím významnější především vzhledem k nízké porodnosti. Počet obyvatel České republiky se po deseti letech rapidně snížil. Před rokem v České republice žilo podle statistik 10 512 400 lidí, což je o 3700 méně než rok předcházející. Příčinou tohoto poklesu je především to, že více lidí zemřelo, než se narodilo.  Poprvé po roce 2001 se z Česka více lidí odstěhovalo, než přistěhovalo. Lidé se také velmi často rozváděli a do sňatků se nehrnuli.  Ono porodné je de facto dávka poskytovaná ve vazbě na úroveň příjmu, kterou se rodině s příjmy nízkými jednorázově přispívá na náklady související s narozením potomků. I když se začátkem roku podmínky lehce zlepšily, tak na porodné každá rodina nedosáhne. 

Můj názor je takový, aby se porodné vyplácelo na každé dítě, ne jen na první a druhé. Stát musí za současné situace pomáhat rodinám s dětmi. Faktem totiž je, že vymíráme!  Není opravdu záměrem motivovat k porodnosti ty, kteří dlouhodobě nepracují nebo nemají čistý trestní rejstřík. Musí se pomáhat pouze těm, kteří žijí spořádaným životem, pracují a platí daně. Nepotřebujeme, aby se nám množili povaleči a lidé, kteří pouze parazitují na sociálním systému. To by pak bylo porodné zcela kontraproduktivní. 

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře