Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nový svátek, Velký pátek

 

Z řad lidovců, nejslabší vládní strany, vzešel nedávno populistický návrh na zavedení dalšího svátku, a to konkrétně na Velký pátek. Z ekonomického hlediska nepovažuji za vhodné, aby zaměstnavatelé museli zaměstnancům proplácet volné dny, a tím zbytečně zatěžovat naši zchátralou a rozkradenou ekonomiku, i když fatální dopad by to určitě nemělo. Každý si přece může vzít ten den dovolenou, anebo to lze lehce vyřešit navýšením počtu dní dovolené, což by bylo zřejmě nejrozumnější. 

  • novy-svatek-velky-patek

 

Ponechávám zcela stranou to, do jaké míry je vůbec etické, aby křesťané či jiné náboženské skupiny vnucovali dny volna lidem bez víry či stoupencům jiného náboženství. Jedná se pouze o populistický tah, který přináší slávu politikům, plní hlavní titulky novin a zejména odvádí veškerou pozornost od miliardových restitucích, kde je nyní ticho po pěšině.  

S napětím očekávám, kdy navrhne státní svátek některá ze zdejších muslimských, židovských, buddhistických či hinduistických komunit a bude se ho snažit prosadit přes některého poslance. Nerad bych oficiálně slavil ramadán nebo chanuku. Aby nedošlo k diskriminaci, tak  by mohl být svátkem, s trochou nadsázky, i den narození kardinála Dominika Duky. Co myslíte ?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře