Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Násilné filmy mají vliv na chování dítěte

Děti chtějí sledovat televizi s rodinou. To je skvělé! Společný rodinný čas je pokaždé skvělý. Je ale obtížné najít ten správný film, a zvláště pak ten, který je vhodný pro rodiny s potomky. Rošťáci jsou přeci budoucnost našeho národa a je na výsost důležité, aby sledovali pouze ty pořady, které podporují znalosti a morální charakter a pomůžou tak nejen při formování jejich budoucnosti, ale také v utváření budoucnosti celého našeho národa.

Jsme svědky toho, že se filmy stávají v posledních letech stále více brutální. V minulosti sledovaly děti televizní pořady jen poskrovnu. Rodiče umožňují svým potomkům se na ně ve svém volném čase dívat, aniž by si byli vědomi potenciálních následků. Dnes dojde k násilnému jednání v těchto pořadech téměř každou minutu. Pokud jde o brutalitu, tak i dokonce mnoho pětiletých děcek je obeznámeno s různými hororovými filmy.

  • nasilne-filmy-maji-vliv-na-chovani-ditete
 
Položme si zásadní otázku. Proč jsou vůbec filmy plné agresivity a erotického podtextu promítány malým rošťákům? Jaký to má všechno důvod? Je to především z toho důvodu, že děcka mnohokrát ztrácejí zájem o »nudné« filmy. Televizní pořady obsahující krev mají prostě »grády«. Všechny tyto agresivní seriály na bázi různých karikatur či televizní programy okořeněné trochou erotiky mají schopnost udržet pozornost dítěte mnohem déle, takže se to dnes na trhu velmi dobře prodává, a o to producentům přeci jde. 
 
Nejen v posledních letech, ale i v dlouhé historii byl prokázán extrémně negativní vliv těchto pořadů na děti. Dlouhodobé účinky nejsou tedy vůbec pozitivní a mají přímý vliv na chování jedince. Je důležité si předně uvědomit, že pasivní životní styl, který se skládá z času stráveného u televize, může ovlivňovat myšlenky a chování potomků. V případě, že vidí násilné, sexuální a nereálné činy, na kterých jsou filmy založené, tak si tyto koncepty mohou snadno vnitřně osvojit a ve škole nebo doma je napodobovat.
 
Ing. Pavel Janeček, zastupitel Náchoda

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře