Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mobilní telefony mohou kazit sociální vztahy

V současné době je nezbytné dbát na to, kolik času trávíme se svým »chytrým miláčkem«, tedy mobilním telefonem, protože takto strávený čas může být leckdy kontraproduktivní. Ať se nám to líbí nebo ne, tak technika jde raketovým tempem kupředu a my ji následujeme. Různá »chytrá« zařízení jsou čím dál tím víc sofistikovaná a umějí dělat takové věci, o kterých se našim předkům ani nesnilo. Nicméně, tento pokrok nemá výhradně klady, ale je vykoupen řadou záporů, kterých si v dnešní uspěchané době bohužel ani nevšímáme. Všichni chceme být prostě moderní.

Přijdou vám následující situace povědomé a jako vystřižené z dnešního reálného života? Rovněž vás rozrušují a říkáte si, že to snad není ani možné? Kam to všechno spěje a co bude dál? Ovládají nás moderní technologie?

  • mobilni-telefony-mohou-kazit-socialni-vztahy

 


Lidé totiž bez přestání kontrolují svůj telefon. Mají ho po ruce, i když tráví čas ve společnosti svých přátel. Vytahují telefon, jestliže zazvoní nebo jen pípne, a to i uprostřed důležitého rozhovoru. Koukají na svůj mobil v polovině závažné konverzace. Ustavičně kontrolují v přítomnosti svých známých došlé SMS od přátel. Telefonují a u toho ještě mluví s ostatními. Používají telefon i na rande. Využívají svůj mobilní telefon k vyplnění konverzace. Zírají mnohdy na mobil v posteli po boku svého partnera. 

V našem vlastním zájmu bychom si měli být vědomi různých přerušovaných situací, za které mohou telefony, poněvadž mohou být nezdravé pro partnerský vztah. Neustálé přerušování reálného života a utíkání pryč do virtuální reality zíráním na mobil může být zcela zhoubné pro naše sociální vztahy. Mnohokrát předpokládáme, v každodenní interakci s ostatními, že chvilkové rozptýlení díky mobilnímu telefonu není žádným problémem. Bohužel se hodně mýlíme, neboť prosakující indicie z různých vědeckých studií jasně naznačují, že opak je pravdou. To už je vskutku varující. 

V našem vlastním zájmu bychom si měli být vědomi různých přerušovaných situací, za které mohou telefony, poněvadž mohou být nezdravé pro partnerský vztah. 

Ing. Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda (KSČM) 

www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře