Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Migrace

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

V průzkumu Eurobarometer jsem se dočetl, že čím dál více Evropanů je proti imigraci a usazování běženců z neevropských zemí. V současnosti až 57% občanů EU chová nelibost k přistěhovalcům neevropského původu. Politici by měli vůli lidu respektovat, ale to se často neděje.

Je už dnes zcela zřejmé, že přistěhovalecká politika je vážnou hrozbou pro celou naši, už tak zkoušenou, ekonomiku. Pro příklad nemusíme chodit vůbec daleko. Třeba v Norsku většina zisku z ropy, vzhledem k rychle rostoucí imigraci, padne zbytečně na sociální dávky. A to je země třetím největším exportérem na světě. Koncentrace muslimů v Evropě zlikviduje jednotu naši společnosti, což bude mí za následek poškození právních systému zemí a především demokracie.

  • migrace

Každý stát by okamžitým zastavením přistěhovalců ušetřil vysoké částky, které potřebuje v době probíhající krize. Ono podle statistik každý druhý imigrant ze třetích zemí nemá kvalifikaci ani na podřadné práce. Když už EU přijímá přistěhovalce, tak bych rád zdůraznil, že nejlepší, na omezenou dobu, jsou ti vysoce kvalifikovaní, ale takových je poskrovnu.

Uprchlíci přeci musí bojovat a ne pořád někam utíkat, musí obhajovat svoje právo na život ve svých vlastních zemích. Přijde mi, že se Evropa postupně stává jen odkladištěm lidí z Afriky a Blízkého východu, kteří z ekonomických důvodů vesele přicházejí s nataženou rukou. Multikulturní soužití a překonání rozdílů vzniklých v kulturně historickém kontextu je takřka nemožné a já silně pochybuji, že je stát dokáže plně začlenit.

Facebook komentáře