Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Končí sezonní práce, fronty na úřadech práce se prodlouží

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nezaměstnanost v České republice klesla v březnu z historických maxim. Vzhledem k sezonním pracím se nezaměstnanost snížila o 0,3 procenta. Bez práce ale zůstalo více než 600 tisíc občanů.

Sezonní práce v zemědělství, lesnictví a stavebnictví, jarní úklidy začaly dříve díky nadprůměrně teplému počasí. Další uplatnění lidé našli v lomu nebo ve stáncích se zmrzlinou. Vzhledem ke skutečnosti, že sezonní práce nahrávají hlavně mužům, tvořili právě oni značnou část lidí, kteří se »dočasně« odhlásili z úřadů práce. Naše ekonomika totiž není schopna vytvářet nová pracovní místa a čekáme další příchod čerstvých absolventů na trh práce, a k tomu ukončení těchto sezonních prací, což vnímám jako vážný problém. Do konce letošního roku by počet lidí bez práce, kvůli postupnému ukončování sezonních prací, měl bohužel růst.

 

www.janecekpavel.cz
  • konci-sezonni-prace-fronty-na-uradech-prace-se-prodlouzi

V závěru roku zafunguje, k naší smůle, silný efekt, kdy budou končit úvazky na dobu určitou a míra nezaměstnanosti se opět dostane na vyšší úroveň. Je vidět, že nezaměstnanost v ČR, i přes pozitivní titulky v médiích, klesá velmi pomalu, dále je nutné si uvědomit, že situace je mnohem horší, než ukazují statistiky. Na jedno místo dnes připadá více než patnáct zájemců, a to je alarmující. Můžeme brzy reálně očekávat prodloužení front na »pracáku«. Řada občanů nemůže najít práci totiž několik dlouhých let, následně pak ztrácí veškeré pracovní návyky, a především motivaci znovu bojovat o ten minimální počet míst, který je k dispozici, nehledě na jejich zhoršenou psychiku ze strachu o budoucnost svoji a své rodiny.

Nesmyslnými sankcemi vůči Rusku se tento negativní trend ještě přiživí a dopadne na mnoho zatím pracujících občanů.

Pavel JANEČEK, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda
 

Facebook komentáře