Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kolik peněz stojí mandát od lidí v ODS?

Stíhání bývalých poslanců ODS v kauze Jany Nagyové, současné manželky expremiéra Petra Nečase, bylo po zásahu Nejvyššího soudu zastaveno vzhledem k jejich poslanecké imunitě. Právníci, kteří je zastupují, ale ani chvíli nelenili a ihned podali žaloby na odškodnění, kde žádají tučné finanční částky v řádech milionů korun.

Bývalí poslanci strany nechvalně proslulé neustálými skandály a korupcí - Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr - požadují peněžitou náhradu od ministerstva spravedlnosti. Svoji morální újmu spočítali na tři miliony a další milion vypočítali za vazbu včetně nákladů na právníky a neopomněli ani svůj ušlý zisk. Suma sumárum částka činí čtyři miliony korun.

 
  • kolik-penez-stoji-mandat-od-lidi-v-ods

Žalobci jim dávali za vinu to, že se vzdali svých poslaneckých mandátů, aby prošel vládní daňový balíček, a to výměnou za velmi lukrativní »trafiky«. Kauza možného podplácení těchto exposlanců v podstatě shodila celou Nečasovu vládu. Fyzik Petr Nečas, jeho nynější manželka Nagyová, co měla prokazatelně větší slovo než on, a Fuksův náměstek Boček, jsou stále obvinění kvůli lukrativním postům - »trafikám«. »Povedená« trojice exposlanců nyní vystupuje jako svědek tohoto případu.

Češi žijící na hranici bídy, v dnešní době jich není málo, by si určitě za milion rádi sedli do vazby nebo přišli k oné morální újmě za pár milionů. Kolikrát si pokládám otázku, jestli je demokracie v ČR ještě přítomna.

Pavel JANEČEK, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda
 
www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře