Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Každá generace má své problémy

Postupem let s nostalgií vzpomínáme na svá mladá léta a srovnáváme s tím, jací jsme byli my, dnešní mladé lidi. Každá doba nese své a nic není černobílé. I ti starší chodili za školu, nosili pětky a mnohdy neplnili sny svých rodičů o tom, čím se vyučí nebo co půjdou studovat. A tak dnes jen s podivem občas kroutím hlavou nad tím, jak rychle a nekompromisně jsou občas mladí odsuzováni. Každé mládí je a bude nespoutané, protestující a dravé.

  • kazda-generace-ma-sve-problemy

Ale přesto si myslím, že právě v dnešní uspěchané době by ti starší a moudří měli najít čas na diskuse a obyčejné povídání s těmi, kteří jsou dnes podle nich úplně jiní, nežli byli oni sami. Statistiky a různé průzkumy často ukazují, v jaké poloze se naše společnost nachází. Čteme černou kroniku, sledujeme televizi a občas mi připadá, že se řítíme do záhuby. Ale když si vezmeme, kolik mladých řádně studuje či se učí, sportuje anebo pomáhá svým prarodičům a rodičům, nemyslím si, že je to s tou naší republikou tak zlé.

Možná by bylo dobré pouvažovat nad tím, že po získání výučního listu či ukončení studií je v mnoha případech velmi těžké najít práci. Pokud nemají rodiče s miliony v bance, najdeme absolventy vysokých a středních škol v různých profesích, které nejsou zrovna tím, co vystudovali. Mladí se nebojí ani manuální práce. Proto mne velmi mrzí, když ta starší generace nad nimi bez hlubší znalosti láme hůl. V dnešní době nedává pracovní den příliš prostoru k tomu, aby se rodiče mohli věnovat svým dětem, tak jak by chtěli. Často mají mimo základní pracovní poměr ještě druhou práci, aby rodinu uživili a udrželi pro své děti standard.

Jsem velmi rád, že se u nás zachovaly tradiční akce a setkání, kde o víkendech můžeme potkat jak seniory, tak rodiny s dětmi i mladé. A právě tato možnost vrátit se k tradicím je jedním z těch témat, která je třeba rozvíjet. Nikdy bychom neměli zapomenout na to, co naši předci dokázali, kolik životů stála možnost žít dnes v míru a moci posílat děti do školy bez obav o jejich život. Běžné věci, které si v tom denním shonu ani neuvědomujeme. Neměli bychom zapomínat na seniory a ty, kteří naši pomoc potřebují. Protože právě díky nim můžeme realizovat své sny.

 

Ing. Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda

www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře