Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak pravice nedávno posílala občany pod most

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Pravicový ekonom zarytě tvrdí, že právo volit by měli mít jen ti, kteří v životě něco dokázali a nežijí na úkor druhých. Minimální mzda by se neměla nikdy zvyšovat, nejlepší je ji pak zrušit úplně a zapomenout na ni. Každý člověk si má práci najít sám, a že si 71 procent »omezených jedinců« myslí, že stát jim musí zajistit práci? Taková nehoráznost.

Ihned po přečtení článku, ač absolvent dvou vysokých škol, který mluví pěti jazyky, jsem zapadl do kategorie »omezených jedinců« bez práva volit, kteří nikdy nic nedokázali. Zůstal jsem ohromen vyjadřováním tohoto individua. Co slovo, to opravdu perla a plivnutí na slušného pracujícího člověka, co platí daně a tím platí luxusní dovolené »tunelářům«.

 

www.janecekpavel.cz

  • jak-pravice-nedavno-posilala-obcany-pod-most

Ačkoli jsem žil v několika státech Evropské unie, tak jsem podobnou kapitalistickou vymoženost jaktěživ neslyšel. V Irsku se blíží minimální mzda k částce 250 Kč na hodinu a v jiných vyspělých státech se pohybuje na podobné úrovni. Pro porovnání je to u nás kolem 50 Kč. Podpora v nezaměstnanosti pak několikrát převyšuje tu naši »štědrou« a nikdo se nad tím nepozastavuje, natož aby sprostě nadával spoluobčanům. Nikoho by ani nenapadlo omezit lidi a vzít jim právo volit jen proto, že jsou ne zrovna svoji vinou nezaměstnaní.

Každý, kdo nemá zkušenosti a nemůže podnikat, každý, kdo práci nenajde, protože dnes takřka není, či je nějak handicapovaný, každý, kdo vydělává málo peněz ve fabrice tvrdou dřinou a chtěl by navýšit minimální mzdu, aby uživil svoji rodinu, tak je »parazit«, obyčejná neschopná »lůza«. Je to »spodina«, co dřela celý život za minimální mzdu, platila daně i sociální pojištění a teď nemůže sama najít práci. Tak nemá právo volit a chtít měnit poměry - a ještě aby chtěla, aby se nekradlo.

Čekám, kdy nám slavná demokratická pravice a její protežovaný krystalický kapitalismus odebere právo na život a bude dále krást a slušným pracujícím lidem se nenávistně vysmívat do obličeje. Nemáš práci? Nevyděláváš sto tisíc měsíčně? No, to jsi tedy »trouba«…

Pavel JANEČEK, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda

Facebook komentáře