Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dominik Duka-spam na vlnách Radiožurnálu

Hodnocení uživatelů:  / 20
NejhoršíNejlepší 

Chtělo se mi až plakat, když jsem se dočetl, že veřejnoprávní rozhlas nebude za naše peníze vysílat glosy kardinála Dominika Duky. Pravidelná výživná zamyšlení tohoto preláta uvádí Radiožurnál již téměř čtyři roky.

V událostech a výročích vyhledává spojitosti přítomnosti s křesťanskou vírou a naší historií. V podstatě si povídá to, co se mu zrovna hodí, tím politizuje církev a dělá z ní pátou kolonu.

  • dominik-duka-spam-na-vlnach-radiozurnalu

Vzpomeňme si zejména na to, jak primas český Dominik Duka požehnal turbíny nové elektrárny ve Štětí. Tento projekt podle jeho slov nehledí jen na zisk, ale i na sociální potřeby lidí. Je to od něj hezké, ale měl by si vzpomenout na miliardy z restitucí, kde zcela určitě „nešlo“ o zisk. Dále také na jeho úvahu, ve které rozebírá to, jakým tempem dnes vymírají komunisté. Samozřejmě účelově a nesmyslně. To je vskutku velmi lidské a zřejmě i v souladu s jeho pokřiveným chápáním učení.

Vehementně také kritizoval pojetí protivládních demonstrací. Někteří kverulanti směřovali k vulgárním urážkám a protesty pomalu začaly přerůstat prý v takzvanou ochlokracii, což je vláda lůzy. To je jasný signál toho, že ten, kdo si nenakradl miliardy a není bohatý, tak je prostě jen lůza. Ona to není lůza, ale jeho spoluobčané, na které by neměl koukat nadřazeně z výšky skrz prsty.

Často používá vědomě všemožné triky, vytrhává ze souvislostí, překrucuje význam, hází bláto na určité politické strany, straší občany návratem do 50. let, s cílem odvrátit pozornost od toho, co se v této zemi za posledních 25 let odehrálo.

V komparaci s rozumnými vyjádřeními papeže Františka, který hlásá, že církev má být chudá a sloužit nemajetným, pak vypadá nekonečná chamtivost českých katolických funkcionářů jako políček všem věřícím lidem, což považuji za smutné.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

Facebook komentáře