Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dialog civilizací na Rhodosu, oceňuji pana prezidenta

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Stěžejním tématem 12. Rhodoského fóra byla "Prevence světové války prostřednictvím celosvětové solidarity, připomínající sto let výročí první světové války.“

Ing. Pavel Janeček webovky :-)

  • dialog-civilizaci-na-rhodosu-ocenuji-pana-prezidenta
  • dialog-civilizaci-na-rhodosu-ocenuji-pana-prezidenta
  • dialog-civilizaci-na-rhodosu-ocenuji-pana-prezidenta

Prezident České republiky Miloš Zeman ve svém uvítacím projevu ohradil proti sankcím: "Tyto sankce by měly být zrušeny, jsou nejen zbytečné, ale naopak vytvářejí opačný účinek a blokují dialog. Mezi civilizovanými státy by měl probíhat dialog, založen na interakci v náboženství, podnikání a výměně informací. Měli bychom bojovat proti mezinárodnímu terorismu. "

Projev prezidenta naší republiky na konferenci Dialog civilizací na řeckém Rhodosu dokazuje, že Miloš Zeman je českým státníkem, kterému jde opravdu o ekonomickou prosperitu České republiky, jelikož vyzval ke zrušení sankcí Evropské unie vůči Ruské federaci.

I když s panem prezidentem nesouhlasím v mnoha důležitých otázkách, co se týká Severoatlantické aliance, dále jeho myšlenku evropské federace, která by nakonec měla společné daně, zahraniční politiku, společnou obrannou politiku a v neposlední řadě společnou fiskální politiku včetně postupné harmonizace daňové soustavy, tak musím říct, že jeho náhled na ukrajinskou problematiku a sankce s ní spojené se shoduje s mým osobním názorem.

Je dobře, že je Miloš Zeman českým prezidentem, na rozdíl od Karla Schwarzenberga, který zastává tvrdou linii západní Evropy, pokud jde o problematiku Ukrajiny. Kdyby byl Karel Schwarzenberg prezidentem, tak by Česká republika přetrhala diplomatické i osobní vztahy s Ruskou federací, a toto by v konečné míře významně poškodilo Českou republiku, nikoli "knížete" Karla Schwarzenberga, jenž je miliardářem.

Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva města Náchoda
www.janecekpavel.cz
 
 
 

Facebook komentáře