Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bacilos (Kolumbie, Brazílie, Portoriko)

  • bacilos
Kapelu založili v polovině roku 1990 čtyři studenti z University of Miami. Hudba kvarteta byla ovlivněna hudbou kubánského folkového zpěváka Silvia Rodrígueze a argentinského rockového zpěváka Fito Páeze. Z kvarteta se nakonec stalo trio tvořené kolumbijským zpěvákem a kytaristou Jorge Villamizarou, brazilským basistou André Lopesem a portorickým bubeníkem José Javierem Freirou.

První album tohoto tria se jmenovalo „Madera" a bylo vydáno v roce 1999. V následujícím roce skupina podepsala smlouvu se společností Warner Music, pro kterou nahráli album „Bacilos". Toto album bylo nominováno na ceny Latin Grammy Awards a stalo se zlatým v Kolumbii. Singel "Tabaco Y Chanel" často hrály latinoamerické rozhlasové stanice a díky tomuto úspěchu je jako předskokany vzal na světové turné Alejandro Sanz.

Jejich album z roku 2002 Caraluna získalo Latin Grammy Awards za nejlepší latinské popové album. Skladba „Mi Primer Millon získala cenu za nejlepší latino píseň roku. Singl Caraluna bylo první v Chile a v Top 10 v Argentině.

Album Sin Vergüenza bylo vydáno v roce 2004. Singl Pasos de Gigante se stalo číslem 1 v Argentině, 2 v Chile a dostalo se i na vrchol TOP 10 mezi všemi latinosingly v roce 2004. I album Sin Verguenza bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší latinské popové album.

Kapela oznámila rozchod na posledním turné ve Spojených státech 15. prosince 2006. Jejich poslední živé vystoupení bylo 21. února 2007 na festivalu Internacional de la canción de Vina del Mar, v Chile.

Členové

Zpěvák a kytarista: Jorge Villamizar, Kolumbie

Basista: André Lopes, Brazílie

Bicí : José Javier Freire, Portoriko

Diskografie

Madera (1999)

Bacilos (2000)

Caraluna (2002)

Sin Vergüenza (2004)

Grandes Éxitos (2006)

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře