Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zločin a trest

Dovolil jsem si pro tento článek vypůjčit název slavného románu ruského klasika Fjodora Michajloviče Dostojevského, který mě napadl, když jsem se koukal na jeden diskusní pořad nejmenovaného ruského programu v Rhodoském hotelu Aldemar. Díky televizní programové nabídce hotelu Aldemar, kde Rhodoské fórum probíhalo, a kde jsme byli ubytováni, jsem totiž měl po cca 5 dní a nocí možnost sledovat informační válku mezi Ruskem a Ukrajinou, abych tak řekl, v přímém televizním přenosu. Hotelová televize totiž, kromě, britských, německých, francouzských, italských, izraelských a arabských programů nabízela i několik ruských a ukrajinských programů.

  • zlocin-a-trest

Zatímco na ukrajinských programech převládaly přenosy pohřbů ukrajinských „hrdinů“, kteří padli v boji proti „teroristům a ruským okupantům“, na těch ruských byly nejzajímavější diskusní pořady typu Kotel Michaely Jílkové. To znamená pořady, kde se jeden, nebo v tomto případě zpravidla dva moderátoři, snažili „ukočírovat“ diskuze na rusko-ukrajinská témata. Tak třeba v té době, kdy jsem tam byl, se vášnivě debatovalo o stržení pomníku V.I.Lenina v Charkově. Zajímavé bylo i téma dodávek plynu na Ukrajinu, kdy paradoxně moderátoři hájili Ukrajinu, s tím, že plyn by tam měl být dodáván, i když za něj Ukrajinci neplatí a Rusy tam nyní část populace nenávidí, protože ukrajinský národ je bratrský a mnoho ruských příbuzných tam stále žije.

I po několika měsících od oděského masakru na Kulikově poli, lidé ve zmiňovaných debatách, stále debatovali o těch hrozných činech, kdy bojůvky Pravého sektoru ubily a posléze ještě zapálily desítky nevinných převážně rusky mluvících civilistů, včetně žen a ještě nenarozených dětí. Jeden diskutér tam tehdy řekl, že ti vrazi se před spravedlností nikde neschovají. I mě v té době, kdy jsme o této hrůze informovali, napadlo, že ruské tajné služby tyto vrahy postupně dohledají a zmiňovanou spravedlnost vykonají. Možná bez soudů, potichu, ale o to účinněji. Všechna ta videa, kde vraždí bojůvky Pravého sektoru, či jiných nacionalistických skupin, civilisty, jsou již zcela jistě ruskou tajnou službou detailně zanalyzována a jména všech identifikovatelných vrahů již známa. Tyto lidské zrůdy pak bude s velkou pravděpodobností čekat osud nacistických pohlavárů, uprchnuvších po válce často za pomoci katolické církve do Latinské Ameriky. Tehdy se o spravedlnost postaraly izraelské tajné služby.

Nedávno dokonce vyzval britský premiér David Cameron své tajné služby, aby identifikovaly, nalezly a dopadly vrahy britských novinářů z řad islámských fanatiků z ISIL, kterou mimochodem sám pomáhal vycvičit a vyzbrojit proti Assadovi.

Umím si představit, že podobný příkaz již zazněl i z úst Vladimíra Putina samozřejmě směrem k ruským tajným službám a to na adresu vrahů z Kulikova pole a jiných částí Ukrajiny.

Být členem Pravého sektoru a mít na rukou krev proruských ukrajinských civilistů, tak bych se snažil co nejrychleji si uspořádat své záležitosti a připravit se na „odchod“, protože v tomto případě bude po „prestuplení“ určitě následovat i „nakazanie“, které však může přijít kdykoli a bez varování.

A obávám se, že v tomto případě nepomůže vrahům ani plastická operace, změna jména či přesun do Česka nebo jihoamerické Paraguaje, kde ulice nemají raději ani názvy a domy čísla, protože Rusové, ale třeba i Britové, Izraelci a další národy se o své krajany umí a chtějí „postarat“ i po smrti, zatímco Češi, zdá se, se neumí, či spíše nechtějí postarat ani o pár ještě živých krajanů, prosících o návrat do Česka z rozkládající se Ukrajiny, kde se cítí kvůli řádění neonacistických bojůvek v ohrožení. České ministestvo zahraničních věcí, potažmo česká vláda údajně nechápe, proč by se chtěli krajané repatriovat do Česka právě nyní, když je na Ukrajině konečně svoboda, demokracie a proevropská orientace.

Naštěstí se do celé záležitosti vložil prezident Miloš Zeman, a tak nezbývá než doufat, že se českým krajanům podaří vrátit se ze „svobodné, proEU orientované“ Ukrajiny zpátky do vlasti. Zdá se, že i Zaorálkovo ministerstvo již našlo řešení z této zapeklité situace, protože dnes ve zprávách zaznělo, že krajané se nyní prý chtějí vrátit do ČR ne proto, že nechtějí bojovat na východě Ukrajiny za Porošenka, či proto, že tam v současnosti vládnou nikým nekontrolované bojůvky Pravého sektoru a roste bída a kriminalita, ale proto, že se bojí ruské okupace.  

 

Na druhou stranu musím dát panu ministru zahraničí L.Zaorálkovi, jenž bránil repatriaci českých krajanů do vlasti, trochu i za pravdu, protože odejdou-li ze „svodobné“ proevropsky orientované Ukrajiny všichni ukrajinští Rusové do Ruska, ukrajinští Maďaři do Maďarska, ukrajinští Poláci do Polska, zakarpatští Rusíni na Slovensko a volyňští Češi do Česka, nebude mít komu Jaceňjukova pučistická junta vládnout.    

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře