Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tak, a máme vládu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • sujablog
Řekla by nejspíš posluhovačka Švejkovi, na což by si Švejk možná objednal černý pivo, kdyby znal odbornost budoucích českých ministrů.

Kalousek, jenž byl oceněn „řádem EU" jako nejlepší ministr financí své doby, za cca dvouleté působení v čele tohoto ministerstva přivedl český státní rozpočet k největšímu deficitu v jeho historii. Prostě si při odhadu vývoje českého HDP jen spletl znaménka, což způsobilo, že reálný „růst" českého HDP byl v roce 2009 o 10 % nižší než jeho briskní a „fundovaný" odhad. Nechci ani domýšlet kolik promile alkoholu měl v té době v krvi. Ale co, národu se v obskurním pořadu OVM náležitě omluvil, tak buďme velkorysí a smažme to. Tento pán se však plete bohužel dost často. Vlastně pořád. No vzpomeňme namátkou na nezapomenutelné padáky... V slušné zemi by státní úředník za takto zpackanou státní zakázku vyšel z basy, počítám tak za dvacet let.

Držitel modré knížky (a nemám tím na mysli průkazku ODS) Alexander Vondra řečený „Radar" se stane ministrem obrany. Co se bezpečnostní problematiky týče, proslul výrokem: „Když zde nepostavíme americký radar, bude se muset obnovit dvouletá vojenská prezenční služba." Já být na jeho místě, napařil bych dnešním klukům rovnou tři a holkám dva roky jako v Izraeli.  Vždyť Írán, Rusko, Čína, Tálibán či Alkajdá můžou udeřit každou vteřinu. A to ani raději nemluvím o Severní Koreji nebo rudé Kubě. A navíc česká mládež již neví coby roupama. V konzumaci drog je již na prvním místě na světě. A na vojně nebylo zas tak zle. Mimochodem dotáhl jsem to v bývalé v československé armádě až na desátníka. Měl jsem být četařem, ale vzali mi frčku, poněvadž jsem si při závěrečných zkouškách splet osobní dozimetr s vysílačkou. Pro nezasvěcené jen připomenu, že osobním dozimetrem se měří radiace. Mělo to sluchátko a takový mikrofon, tak jsem prostě napoprvé netrefil. A musím říct, že místama tam byla i pořádná „sranda". Třeba vidět pochodovat dnešního guvernéra ČNB Míru Singra byl opravdu zážitek, což jistě potvrdí všichni, jenž byli v té době v žateckém tankovém praporu. Ale dále bych to raději nerozváděl. V Buenos Aires jsme před pár lety s Mírou na náš vojenský výcvik v lidovědemokratické armádě ČSSR nakonec příjemně zavzpomínali. Abych se ale vrátil k Vondrovi myslím, že horší, než na MZV nebo na ministerstvu pro evropské záležitosti to již být nemůže.

Zajímavé je i jmenování Jaromíra Drábka ministrem práce a sociálních věcí. Ne proto, že by byl pan Drábek nějak prošpikován aférami, ale prostě proto, že Jaromír Drábek je jako bývalý prezident Hospodářské komory reprezentantem podnikatelských kruhů. Vláda by měla být takovým arbitrem mezi profesními a zájmovými skupinami, tudíž například mezi odbory a zaměstnavateli potažmo podnikateli. Jak bude dialog mezi těmito zájmovými skupinami pod vedením pana Drábka probíhat, snad nemusím zdůrazňovat. Spíš než o dialog se bude jednat o podnikatelský diktát. Mám takový pocit, že na stávku odborů nebudeme čekat dlouho. Ostatně titulky v tisku nenechávají nikoho na pochybách, za kterou stranu bude pan Drábek kopat: „Drábek chce jako ministr práce měnit důchody, dávky, pracovní trh". Úřad pana Drábka by se měl přejmenovat na Ministerstvo asociálních věcí a nezaměstnanosti. Na druhou stranu, důchodci a zaměstnanci si nejspíš mysleli, že ty volby zas nějak dopadnou a že to za ně někdo odvolí, takže snad jim dá pan Drábek dostatečnou lekci k tomu, aby šli příště raději volit osobně.

Psát o Karlu Schwarzenbergovi, jenž pobírá důchody v Rakousku i Švýcarsku, jako o ministru zahraničí ČR by bylo nošením dříví do lesa. Ostatně tolik, kolik jsme o tomto knížeti, lesníkovi, myslivci, senátoru, poslanci, ministru a již i admirálovi napsali na CFP!, nebylo napsáno na žádném jiném blogu či v tisku. Jen pro zajímavost uvedu, že tento pán s modrou krví nás na CFP! inspiroval natolik, že jsme mu i my věnovali svého času slavné video s názvem

">„Násilí je adekvátní".

Bohužel jsme ho měli asi více hrát před volbami. Dnes už je pozdě. Nedávno jsem koukal na Hyde Park s Vladimírem Mlynářem, jenž, kromě jiných perel,  říkal, že český národ potřebuje více takových elit jakými je kníže Schwarzenberg. Takovéto „elity" prý za staletí shromažďování majetku získaly zvláštní schopnosti dobře a odpovědně řídit a vést. Osobně se spíše přikláním k názoru Dana Solise, jenž tvrdí, že tito lidé, jenž se za účelem shromaždování majetku neustále „křížili" se svými příbuznými, jsou již tak zdegenerovaní, že již nemůžou ani správně artikulovat, natož myslet. Kromě toho ke svému majetku přišli i díky válkám a nezměrnému vykořisťování svých poddaných. Co dodat. Dovolil bych si snad jen parafrázovat Klausův slavný výrok: Vice takových Mlynářů a Schwarzenbergů! Ovšem ne v Česku, ale třeba na Bahamách.

Ministrem kultury se stane jistý Jiří Besser z TOP 09. Na Wiki jsem se dočetl, že má zkušenosti s komunálem, byl členem KSČ, vystudoval stomatologii nebo že je bafuňářem berounského hokejového klubu Berounští medvědi. No uznejte, že lepšího kandidáta na ministra kultury TOPka najít nemohla. Ten musel být vybrán jen proto, aby snad Kalouska se Schwarzenbergem svými odbornými schopnostmi nezastínil.

No a šéfa véček pana Bártu si nechávám na závěr, poněvadž tento člověk, jenž možná nikdy neviděl vlak či autobus zevnitř a donedávna neměl ani řidičák, bude ministrem dopravy. Zato dobře rozumí hlídacím praktikám a bezpečnostním službám, a tak mám takové tušení, že bezdomovci se budou z českých železničních a autobusových nádraží muset již brzy stěhovat, poněvadž je začne hlídat nejmenovaná bezpečnostní agentura, samozřejmě za peníze daňových poplatníků. Ostatně české dálnice a cesty skýtají rovněž velký prostor pro hlídací agentury. Být panem Bártou preventivně bych na každém kilometru dálnice jednoho hlídače umístil. Vždyť co kdyby se na dálnici objevil nějaký bezdomovec. Tu katastrofu si nechci raději ani představit.

Takhle bych mohl pokračovat až na konec seznamu budoucích českých ministrů. Jak vidíte v tomto švejkostátě je již možné úplně všechno. A to jsem myslel, že po Topolánkově hrůzovládě mě už nemůže nic překvapit.

 

Facebook komentáře