Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

CFP! je za ještě přísnější sankce proti Rusku

Zdá se, že čím víc sankcí proti Rusku západní politici přijímají, tím více posiluje ruský rubl, což povede ke snižování inflace a tudíž i cen v obchodech. V Rusku. U nás ceny všeho budou růst i nadále ...

Rusko totiž přestalo přijímat západní měnu za prodej svých surovin a dále bude vše prodávat jen za ruble. Na to rubl reagoval prudkým posílením, v podstatě na předválečnou úroveň.

  • cfp-je-za-jeste-prisnejsi-sankce-proti-rusku

 A to začal Putin prodávat za rubly jenom plyn. Po plynu, jak řekl, přijdou na řadu umělá hnojiva, ropa, pšenice, různé kovy, jaderné palivo..., bez kterých ekonomiky EU rovněž nemůžou fungovat.

Takže abychom ještě více potrestali Putina, přestaneme dovážet plyn, ropu, hnojiva, pšenici, jaderné palivo, kovy a další suroviny. Tzn. že buď přestaneme topit, vyrábět, používat elektřinu a jíst.... nebo i za to budeme muset platit v rublech.

Poptávka po rublech bude růst a proto bude rubl nadále posilovat, což nám bude zdražovat importy surovin a zboží z Ruska, zatímco jim budou v obchodech klesat ceny všeho, ale hlavně zboží z dovozu.

Tzn. že s rostoucím rublem nám bude ještě více zdražovat plyn, benzín, nafta, elektřina, potraviny... prostě všechno. U nich bude díky posilujícímu rublu naopak všechno zlevňovat.

V mainstreamových médiích budeme samozřejmě i nadále číst a poslouchat, jak Rusko drtíme sankcemi, ovšem trpět růstem cen všeho a tudíž snižováním životní úrovně budeme my, ne Rusové.

Je to jako s dodávkami zbraní na Ukrajinu. Čím více zbraní jim budeme dodávat (pozn.: protože samozřejmě bojují i za naši "svobodu"), tím více bude jejich země zdevastovaná válkou a naše imigrační vlnou z Ukrajiny a hyperinflací.

A to nemluvím o tom, že jim rozbombardovanou a zničenou Ukrajinu budeme muset znovu celou nově postavit, samozřejmě za naše peníze. Naštěstí snad ale jen tu část, kterou Rusové neobsadí.

Tak nevím, ale mám takový dojem, že čím déle bude válka trvat, tím silnější bude rubl, tím větší bude inflace (pozn. u nás), tím více bude Ukrajina zničená a tím více ukrajinských uprchlíků bude v EU. Z dlouhodobého hlediska může být takových 30-35 milionů Ukrajinců pro EU přínosem, ale z krátkodobého hlediska nám můžou zruinovat státní a veřejné rozpočty na několik let.

Ledaže by Ukrajinci Rusy porazili a hnali je až do Moskvy, kde by chytili a na Rudém náměstí popravili Vladimíra Putina a dosadili do Kremlu prozápadního politika, třeba toho, co byl otráven Novičokem, nebo někoho jiného...

Jestli se ale nepovede Rusko zničit vojenskými prostředky, mohl by ho paradoxně zničit silný petrorubl. Rusko by totiž v důsledku silného rublu mohlo začít trpět tzv. Holandským syndromem, tzn. že silný rubl by jim dovozy zlevnil natolik, že by se domácí výroba přestala vyplácet a ruské podniky by krachovaly jeden po druhém, protože by nedokázaly konkurovat levným dovozům za silný petrorubl.

A všechno tohle zlo by se Rusku stalo jen díky západním sankcím.

Jo a abych nezapomněl, nejvíce zasáhly západní sankce ruské miliardáře, kteří se z Evropy museli přestěhovat do Dubaje nebo jiných luxusních destinací. Nechtěl bych být v jejich kůži. Takhle trpět kvůli Putinově válce si snad ani nezaslouží.

Obávám se jen jednoho. Až Rusko díky západním sankcím zbohatne a EU se zruinuje, budou chtít Ukrajinci zpátky do Ruska...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře