Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Turecko uzavřelo alianci s Venezuelou proti blokádě USA

Turecko prohlubuje spolupráci s Venezuelou vůči blokádě a sankcím USA. Obě země uzavřely Strategickou alianci proti obléhání a sankcím ze strany USA.

  • turecko-uzavrelo-alianci-s-venezuelou-proti-blokade-usa

Včera to při oficiální návštěvě Venezuely stvrdil turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavušoglu s prezidentem Nicolásem Madurem, viceprezidentkou Delcy Rodriguezovou a ministrem zahraničí Jorgem Arreazou. Užší spolupráce obou "bratrských" zemí bude probíhat v oblasti hospodářské, kulturní a vzdělávací.

Jedním z prvních počinů v karibské zemi má být výstavba 2 nemocnic zaměřených na Covid 19. Do Venezuely Cavušoglu nepřiletěl s prázdnou - přivezl humanitární pomoc, především zdravotnický materiál pro Covid 19.

USA, ale i EU svými postoji vůči Venezuele tak přichází o další entitu ze svého západního kulturně-historického perimetru. Po Haiti, je to již druhé karibské sousto, které se snaží Turecko nesvornému západnímu světu vyzobnout.

A Turecko si může ještě mnohé dovolit, neboť drží USA pod krkem skze leteckou základnu Incirlik, kam si Američané navezli jaderné zbraně proti Rusku, a mohou sice odtáhnout, ale s tím, že jaderný arzenál zůstane v Turecku...

zdroj+video:

https://videos.telesurtv.net/video/833224/venezuela-y-turquia-fortalecen-relaciones-bilaterales-833224/

https://www.hurriyetdailynews.com/turkish-fm-visits-venezuela-to-strengthen-ties-157511

zdroj: https://www.eurabia.cz/Articles/44324-turecko-prohlubuje-vztahy-s-venezuelou-proti-blokade-usa.aspx

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře