Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Třetí americká vakcína bude … z Kuby!

Dobrá zpráva pro amerikanofily, rusofóby a ty, co „patří" na Západ, a o ruském Sputniku v nemohou ani slyšet. Amerika dá zřejmě už záhy světu třetí vakcínu! Nese název Soberana 02 (Svrchovaná 02) a byla vyvinuta na Kubě ve Vakcínovém ústavu Finlay.

Ředitel ústavu Vincente Verez včera informoval, že závěrečné testy vakcíny, které by měly být hotovy do konce března probíhají velmi slibně, a tudíž se již započalo s výrobou první várky, aby byla po schválení hned k dispozici.

  • treti-americka-vakcina-bude-z-kuby
  • treti-americka-vakcina-bude-z-kuby
  • treti-americka-vakcina-bude-z-kuby

Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel Bermúdez se seběvědomě už se zprávou sdílí na Twitteru s tím, že kromě Soberana 02, finišují testy se Soberana 01, a dalšími dvěma Abdala a Mambisa.

Na vývoj hned 4 vakcín se nezmohla ani EU ani USA. Uvidíme, až Kuba začne v dubnu očkovat svou vlastní vakcínou, zda EU nebude mít stále ještě holý zadek. Adelante, Cuba!

-------------------------------------------

Evropa by mohla mít daší vakcínu z Kuby

Kubánské vakcíně Suverenní 01 Suverenní 02 po úspěšném projití II. fáze testování byla povolena závěrečná předschvalovací III. fáze testů, která by mohla být ukončena vyhodnocena do konce března. V dubnu již plánuje Vakcínový institut Finlay výrobu milionu dávek k distribuci, prohlásil jeho ředitel Vicente Vérez Bencomo v televizní debatě Kulatý stůl (viz video: představení a vysvětlení principu a výsledků zkoušek kubánských vakcín).

Zaostalá EU v té době zřejmě stále nebude mít své dávky fyzicky, ale jen pofiderně naslibované. Francouzský levicový politik a prezidentský kandidát Jean-Luc Mélenchon vyzval k opatření si vakcín z Kuby (vedle Číny a Ruska).

Po Maďarsku by další "sháněcí" návštěva premiéra Babiše mohla vést nejen do Srbska, Ruska či Izraele, ale i na největší ostrov Karibiku – Kubu. Spíš než se v EU handrkovat se zpozdilým Německem a spol. (Je rovněž otázka jakou má vůbec váhu "schválení" evropskou EMA).

Světovou epidemiologickou krizi je potřeba zastavit co nejdříve, a zaostalým zemím (EU) v kontextu mezinárodní spolupráce pomoci. Jestliže jsou prokazatelně dostupné úspěšně atestované vakcíny, pak není možné, aby v Evropě lidé umírali kvůli nejapnému, a zřejmě i korupčnímu, politikaření papalášů. Trpělivost s EU totiž už ztrácí nejen její občané, ale i WHO, jejíž kontinentální ředitel pro Evropu Hans Kluge důtklivě vyzval k urychlení vakcinace.

Kuba se po desetiletí skví vyspělým zdravotnictvím, kam se jezdí léčit nejvyšší představitelé Latinské Ameriky i ostatního světa. Během epidemie korony byla schopna vyslat pomocný kontigent svých zdravotníků do Evropy, Afriky a Latinské Ameriky, kteří jsou nyní navrženi na Nobelovu cenu míru.

zdroj+video:

http://www.granma.cu/cuba/2021-02-05/cuba-preve-para-abril-un-millon-de-dosis-de-vacunas-anti-covid-19-video-05-02-2021-13-02-46

zdroj:

https://twitter.com/DiazCanelB/status/1359480331154432006

https://www.telesurenglish.net/news/Cuba-Produces-First-150000-Doses-of-Soberana-02-Vaccine-20210210-0001.html

http://www.granma.cu/cuba-covid-19/2021-02-11/cuba-comenzo-escalado-productivo-industrial-de-sus-candidatos-vacunales-11-02-2021-00-02-11

http://www.radiohc.cu/noticias/nacionales/246840-dos-vacunas-cubanas-anticovid-19-entraran-en-marzo-en-fase-iii

https://www.blic.rs/vesti/svet/kuba-paralelno-radi-na-cetiri-vakcine-protiv-korona-virusa/40g8q3n

https://balkans.aljazeera.net/news/world/2021/1/21/kuba-se-nada-da-ce-proizvesti-100-miliona-doza-svoje-covid-vakcine

https://observador.pt/2021/02/05/covid-19-preocupada-com-novas-variantes-oms-apela-a-acelerar-vacinacao-na-europa/

https://www.vijesti.me/svijet/globus/505075/kuba-se-nada-da-ce-proizvesti-100-miliona-doza-svoje-kovid-vakcine

https://www.eurabia.cz/Articles/44842-video-evropa-by-mohla-mit-dasi-vakcinu-z-kuby.aspx

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře