Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Spolupráce latinskoamerických zemí ruší účinek amerických sankcí.

V exkluzivním rozhovoru pro TeleSUR íránský prezident potvrdil, že latinskoamerické země dosáhly nezávislosti díky jejich boji.

Íránský prezident vyzdvihl vynikající vztahy své země s Venezuelou.

Národy Venezuely a Latinské Ameriky dosáhly své nezávislosti díky svému boji proti západní hegemonické agendě vedené Spojenými státy, řekl íránský prezident Ebrahim Raisi v exkluzivním rozhovoru pro TeleSUR.

  • spoluprace-latino-americkych-zemi-rusi-ucinek-americkych-sankci
 

Podle hlavy státu  Washington považoval Latinskou Ameriku za svůj zadní dvorek, ale tato realita se díky duchu jeho národů změnila.

Vládce také vzdal hold venezuelským a latinskoamerickým hrdinům a ujistil, že je přítelem v těžkých časech se všemi partnery, včetně Venezuely.

Venezuela žila v těžké chvíli a my jsme to vzali v úvahu a ukazujeme svou blízkost, protože věříme, že sankcionované země mají kapacity, které je možné využít a vzájemně si pomáhat, řekl.

Prezident uznal  dobrou chemii mezi národy Latinské Ameriky a Íránu a posílení jejich vztahů, zájmů a společných cílů.

Kromě toho vyzdvihl íránsko-venezuelské vztahy v různých oblastech a vysoký potenciál k jejich rozvoji.

Rozvoj vazeb mezi zeměmi, na které se vztahují americké sankce , podle něj  umožní čelit jim a anulovat jejich dopady.

Raisi vyzdvihl snahu Íránu zachovat si nezávislost po více než čtyři desetiletí a  vyjádřil ochotu národa být suverénní a nedovolit, aby byl někdo podroben nebo utlačován. 

Při hodnocení otázky jaderné dohody  vůdce kritizoval Západ za neplnění svých závazků a zdůraznil mírovou povahu íránských aktivit v této oblasti.

Raisi naléhal na svět, aby skoncoval s osou zla, vedenou Spojenými státy, a  vybudoval multipolární svět spoluprací s latinskými, islámskými a nezávislými zeměmi na vytvoření mezinárodního systému ve prospěch národů.

Dnes brzy ráno íránský prezident dorazil na Kubu, poslední zastávku na cestě, která začala začátkem tohoto týdne do tří latinskoamerických zemí, včetně Venezuely a Nikaraguy.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.mundo24.info/america-latina/cooperacion-de-paises-latinos-anula-efecto-de-las-sanciones-de-ee-uu.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře