Míra nezaměstnanosti v Uruguaji je nejnižší za 25 let
- Podrobnosti
- ze světa / Latinská Amerika|
- 7. říjen 2010|
- Miro Suja|
- 7798 x
Uruguayský Národní statistický institut (INE) oznámil, že míra nezaměstnanosti v srpnu, klesla na 6,2 %, což je nejnižší míra nezaměstnanosti za 25 let. Kromě jiných pozitivních zpráv INE zaznamenala růst uruguayského hospodářství o 10,4 % ve druhém čtvrtletí proti stejnému období roku 2009 a akumulovaný nárůst činil 9,6 % v prvním pololetí.
Jak se dalo očekávat, uruguayská vláda přijata údaje INE s velkým uspokojením. "Míra nezaměstnanosti potvrzuje příznivý vývoj ekonomické situace," řekl ředitel Úřadu pro zaměstnanost Eduardo Pereyra.
Podle některých odhadů se počet nezaměstnaných v tři a půl milionové Uruguaji snížil z přibližně 118.000 v červenci na cca 116 tisíc v srpnu.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (11.06.2025)
- Fialovy cyp sa přifařil k havyřum ostravskim na totu kampaň předvolebnu. (Video)
- Děti Donbasu - zakázaný dokument, který vás dožene k slzám (české titulky)
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (8.6.2025)
- Práskače Koláře od agenta komunisty Pávka dohnal Lajos Bács (z Maďarska) a Radjiv M. Sinha (z Mauricia)
- Koruptistan padol. Ukončí americká rota vojnu na Ukrajine?