Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mezinárodní měnový fond zavře svoji kancelář v Argentině

  • MMF303
  • imf2
Mezinárodní měnový fond (MMF) uzavře svůj úřad v Argentině. Informoval o tom tuto neděli argentinský deník La Nacion s odkazem na zdroje z mezinárodní finanční instituce. Instituci bude v Argentině dále zastupovat pouze osoba ekonoma napojeného na MMF, ale z centrály, která se nachází v Peru.

Oficiální a konkrétní důvody rozhodnutí MMF však zatím nebyly oznámeny, ani se nedovolávaly na problémy s kontakty s vládou Christiny Fernández Kirchner. Zřejmě jde pouze o změnu orientace směrem k zemím, kde má MMF rozjeté ekonomické a technické projekty. V listopadu 2001 Argentina nedostala podporu MMF, i když byl její ekonomický krach téměř jistý.

O čtyři roky později v roce 2005 tehdejší prezident Argentiny Néstor Kirchner po anulování dluhu vlády vůči MMF prezentoval tento akt jako získání ekonomické suverenity a samostatnosti země. Tato vyjádření vyústily do zhoršení vztahů mezi MMF a Argentinou.

Rozhodnutí uzavřít pobočky v Latinské Americe souvisí i s úmyslem MMF otevřít nové pobočky v Evropě, která je dnes centrem hospodářského chaosu. Maria Gonzalez Miranda, mexická ekonomka, která byla zástupcem v Argentině, se vrátí do centrály ve Washingtonu.

zdroj: http://www.lagaceta.com.ar/nota/480735/Economia/El-FMI-se-va-de-Argentina-y-se-acentua-la-fria-relacion-con-el-gobierno-nacional.html

http://www.indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/zahranine/15-medzinarodny-menovy-fond-zatvori-svoju-kancelariu-v-argentine

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře