Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lula se inaugurace Javiera Mileie nezúčastní. Milei pozval Bolsonara.

Lula v neděli popřál nové argentinské vládě "hodně štěstí", aniž by vítěze jmenoval, a prohlásil, že Brazílie, hlavní obchodní partner Argentiny, bude vždy ochotna spolupracovat se svými "bratry" v sousední zemi. Milei, který již dříve prohlásil, že se v případě vítězství v prezidentských volbách nesetká s levicovým vůdcem, kterého označil za "zkorumpovaného" a "komunistu", však v pondělí během videohovoru pozval svého předchůdce, krajně pravicového Jaira Bolsonara, aby se osobně zúčastnil jeho inaugurace.

  • lula-se-inaugurace-javiera-mileie-nezucastni
  • lula-se-inaugurace-javiera-mileie-nezucastni
  • lula-se-inaugurace-javiera-mileie-nezucastni
  • lula-se-inaugurace-javiera-mileie-nezucastni

"Z toho, co vím o prezidentu Lulovi, si myslím, že je pro něj těžké jít, protože byl osobně uražen, ale brazilský stát bude reprezentován," řekl Amorim v rozhovoru pro O Globo. Lulův poradce a bývalý ministr zahraničí rovněž zlehčoval význam toho, že Milei mluvil nejprve s Bolsonarou, a ne s Lulou.

"Tento telefonát nemá pro brazilskou vládu žádný dopad. Nebude nám bránit v tom, abychom se ke vztahům s Argentinou chovali jako ke státním," řekl a dodal: "Je možné mít dobré vztahy, a to i s prezidenty velmi odlišných ideologií. Jsme schopni upřednostnit státní zájmy před osobními preferencemi. Doufáme, že takový bude i nově zvolený argentinský prezident".

Javier Milei pozval Jaira Bolsonara na prezidentskou inauguraci

Zvolený prezident Javier Milei pozval bývalého brazilského prezidenta Jaira Bolsonara na slavnostní inauguraci, která se uskuteční 10. prosince.

"Pro mě by to byla obrovská čest, byla by to krásná věc," řekl Milei bývalému prezidentovi ve videohovoru, kterého se zúčastnil i Eduardo Bolsonaro (pozn.: syn Jaira Bolsonara).

Bývalý prezident byl jedním z prvních mezinárodních lídrů, kteří ekonomovi v závěru volebního dne poblahopřáli.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.ambito.com/politica/lula-no-asistira-la-toma-posesion-javier-milei-n5880277

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře