Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Love Lyulko: Brazílie láká migrující pracovníky z Evropy

  • brazilie-karneval
Brazílie je v současnosti sedmou největší ekonomikou na světě a v Latinské Americe je dokonce nejsilnější ekonomikou. V roce 2010 její HDP dosáhl 3,7 bilionu Realů (2.100.000.000.000 dolarů). V letošním roce, po dvou desetiletích exportu pracovní síly, se Brazílie stala zemí imigrační, ve které se líbí Evropanům a Číňanům, nemluvě o Latinoameričanech. Navíc Brazilci se začali ve velkém počtu vracet do vlasti z Evropy a Ameriky.

Poprvé za 20 let se počet cizinců, kteří do země přijeli za vzděláním, prací nebo jen žít společně s rodinou, překročil počet Brazilců, kteří opustili zemi, ze stejných důvodů. Podle ministerstva spravedlnosti, za posledních šest měsíců se počet legálně pobývajících cizinců v Brazílii zvýšil o 52 procent a stále roste. V období 2009 až 2010 se počet žádostí o povolení k trvalému pobytu zvýšil o 67 procent a naturalizační proces o polovinu.

Důvody pro tyto drastické změny ve směru migračních toků jsou růst brazilské ekonomiky a zároveň krize v USA, Evropě a Japonsku. Mezi legálními přistěhovalci jsou na prvním místě, Portugalci, následovaní Bolivijci, Paraguayci a Číňany. Mezi nezákonnými imigranty, podle údajů Amnesty International z roku 2009 vedou Bolivijci (40 procent), Číňané (13 procent), Peruánci (11 procent) a Paraguayci (10 procent).

Tento proces může získat další impuls díky zvyšující se nezaměstnanosti v rozvinutých zemích. A poptávka je vytvořena převážně ze strany zahraničních investorů (Čína, Korea, Japonsko), kteří investovali v Brazílii spoustu peněz a brazilský trh práce již nestačí uspokojit poptávku na práci v továrnách, protože brazilské školství nemělo čas na přípravu pracovníků hlavně v technických oborech.

Jedním z nejzávažnějších nedostatků jihoamerického obra je špatná kvalita vzdělávání, zejména středoškolského a v oboru strojírenství. Odborníci tvrdí, že nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oblastech, které jsou důležité pro rozvoj, může bránit dalšímu rozvoji v Brazílii.

Země je připravena přijmout cca 20 tisíc inženýrů v oborech průzkumu a těžby ropných polí, odborníků na výstavbu silnic, přístavů a letišť, sportovních zařízení a hotelů. Poptávka je rovněž po programátorech, odbornících v oblasti komunikace, lékařích, architektech, biolozích či inženýrech z jiných oborů.

Ale rovněž je možné legalizovat si v Brazílii pobyt a jen podnikat. V takovém případě je potřeba poskytnout údaje o účtu s 50-ti tisíci dolary a obdržení povolení k pobytu není žádný problém. V Brazílii, neexistují žádná omezení na počet imigrantů ročně a ani věkových kategorií. Na rozdíl od Spojených států, se může každá osoba mladší 50 let, s měsíčním příjmem 2000 dolarů, přistěhovat do Brazílie a vzít sebou dvě rodiny. V případě rodiny musí být prokázán příjem 1,000 USD.

"Brazílie se stala módní," - řekl brazilský ředitel personální agentury Neumann Puri Paniagua. Všimněte si, že v absolutních číslech, země stále ještě nemůže soutěžit s hlavními centry přistěhovalectví - USA, Čínou nebo Kanadou. V roce 2010 bylo v Brazílii vydáno 56 000 pracovních povolení, což odpovídá jedné desetině vydaných ve stejném roce v USA, a čtvrtina - v Kanadě a Číně.

Není pochyb o tom, že Brazílie nabízí skvělé příležitosti k zaměstnání a podnikání, které budou v souvislosti s významnými sportovními projekty (fotbalového mistrovství světa v roce 2014 a 2016 olympijských her), ještě rozšířeny.

Kráceno

Zdroj: pravda.ru

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře