Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kandidát na prezidenta Argentiny Javier Milei o potratech, zbraních, drogách, homosexualitě...

Ekonom, který se stal politikem, se stal kontroverzní postavou argentinské politické scény a svými odvážnými prohlášeními a radikálními postoji upoutal pozornost různých vrstev společnosti.

Rozmetal primárky, stal se favoritem prezidentského klání a na argentinské politické scéně se objevil jako kontroverzní a odvážná postava. Slibuje dolarizaci ekonomiky a "motorovou pilu" na veřejné výdaje.

Ponořit se do mysli politika je často fascinující a objevná cesta. Každý výrok, každý sdílený názor, každá představená vize nám dává důvěrně nahlédnout do složitosti jejich myšlení a vášně, která je hnacím motorem jejich činů. V případě Javiera Milei, předběžného kandidáta na celostátního poslance za autonomní město Buenos Aires (CABA), platí toto pravidlo s mimořádnou silou. Milei se svým otevřeným hlasem a provokativním stylem stal polarizující a živou postavou argentinské politické scény.

  • kandidat-na-prezidenta-argentiny-javier-milei-o-potratech-zbranich-drogach-homosexualite

Toto jsou některé z jeho vět a úvah:

Stát jako nepřítel a obránce osobních svobod.

Vyzývavým tónem vyjádřil Milei svůj radikální názor na stát jako "nepřítele" a na daně jako na "pozůstatek otroctví". Za tři základní práva považuje Milei "život, svobodu a majetek" a tvrdí, že liberalismus má za cíl osvobodit lidi od státního a monarchického útlaku. Důrazně se staví proti zdanění a obhajuje stát, který nezasahuje do života a majetku jednotlivců.

"Považuji stát za nepřítele; zdanění je pozůstatkem otroctví."

"Tři základní práva jsou život, svoboda a majetek."

"Liberalismus vznikl proto, aby osvobodil lidi od útlaku monarchů; v tomto případě by to byl stát."

Potraty, homosexualita a rovné manželství.

Milei se nebrání svým názorům na kontroverzní otázky. Jeho postoj proti potratům vychází z jeho víry v "projekt života druhého". Zatímco potvrzuje, že žena má právo volby nad svým tělem, zastává názor, že plod je nezávislý jedinec. Kromě toho v souvislosti s rovnoprávným manželstvím Milei překvapil prohlášením, že nemá problém s tím, aby lidé mohli vytvářet vztahy podle svého přání, ale je proti manželství jako instituci.

V souvislosti s homosexualitou Milei odmítá, že by se jednalo o nemoc, a definuje ji jako osobní volbu. Jeho názory jsou sice provokativní, ale odrážejí jeho libertariánský pohled na individuální volbu.

"Jsem proti potratům, protože věřím v projekt života druhých.

"Žena si může vybrat o svém těle, ale to, co má ve svém lůně, není její tělo, je to jiný jedinec."

"Manželství je pro mě smlouva."

"Vůbec nesouhlasím s tím, že homosexualita je nemoc."

Nošení zbraní a legalizace drog.

Mileiův názor na držení zbraní je přímočarý: souhlasí s tím, že lidé by měli mít možnost vlastnit zbraně, a argumentuje tím, že by to odebralo relativní moc státu, který má v současnosti monopol na násilí. Nastoluje otázku, proč by jednotlivci neměli mít přístup ke zbraním, a naznačuje, že státní regulace není nutná. Pokud jde o legalizaci drog, Milei ji upřednostňuje v kontextu "svobodné společnosti". Přestože varuje před riziky, domnívá se, že lidé by měli mít možnost samostatně rozhodovat o svém zdraví a blahobytu.

"V čem by byl problém, kdybyste mohli používat zbraň?" ptá se.

"Zfetovat se znamená spáchat sebevraždu na splátky."

"Vlastnictví zbraní odebírá relativní moc státu, který má monopol na násilí.

"Pokud chceš spáchat sebevraždu, nemám s tím problém."

"Jestli se chceš zfetovat, dělej si, co chceš, ale nechtěj po mně, abych to zaplatil.

Protikatolický vůdce zpochybňující status quo

Milei se podařilo překročit roli ekonoma a učitele a stát se politickým vůdcem s rostoucí základnou stoupenců. Jeho provokativní styl, heslo "probouzet lvy", nikoli vodit beránky, a touha skoncovat s modelem prosazovaným politickou kastou našly odezvu u lidí rozčarovaných z tradičních politiků.

V nedávných otevřených, souběžných a povinných primárních volbách (PASO) získal Milei jako krajně pravicový kandidát překvapivých 30 % hlasů, což odráží jeho schopnost přetavit nespokojenost občanů v poselství radikální změny a reformy.

"Stojíme před koncem kastovního modelu. Toho modelu založeného na tom zvěrstvu, že 'kde se rodí potřeba, rodí se i právo', ale zapomíná se, že za to právo musí někdo zaplatit." 

"Postavili jsme se, abychom řekli dost modelu úpadku."

"Jsme ideálním prostředkem, jak pohřbít kirchnerismus, a jsme také jediní, kdo může Argentinu posunout dál."

"Říkali, že nemáme žádnou strukturu a že ve volbách nemáme šanci. Dnes se 17 z 24 okrsků vybarvilo do fialova s nápisem La Libertad Avanza."

"Bojí se modelu svobody, protože je to model, který ukončuje loupež zlodějských politiků a odborářů, kteří vydávají pracující." 

"Za 50 let bude Argentina největším slumem na světě."

Javier Milei, prezidentský kandidát koalice Liberty Advances Javier Milei, prezidentský kandidát koalice Liberty Advances Natacha Pisarenko AP
Javier Milei je znám svými přímými a provokativními výroky, které odrážejí jeho myšlení. Mezi jeho nejpozoruhodnější výroky patří např:

"Tři základní práva jsou život, svoboda a majetek."

"Stát považuji za nepřítele, daně jsou pozůstatkem otroctví."

"Jsem proti potratům, protože věřím v projekt života druhých."

"Žena si může vybrat své tělo, ale to, co má v děloze, není její tělo, je to jiný jedinec."

"Manželství je pro mě smlouva."

"Vůbec nesouhlasím s tím, že homosexualita je nemoc."

"V čem by byl problém, kdybych mohl použít zbraň?"

"Zfetovat se znamená spáchat sebevraždu na splátky."

"Bojí se modelu svobody, protože je to model, který ukončuje okrádání zlodějských politiků a odborářů, kteří vydávají pracující."

"Za padesát let bude Argentina největším slumem na světě."

Javier Milei si svým osobitým stylem a výroky dokázal v argentinském politickém světě razit jedinečnou cestu. Jeho radikální přístup a odhodlání prosazovat svobodu jednotlivce a reformy našly odezvu u těch, kteří hledají alternativu k politickému a ekonomickému statusu quo v zemi. Jeho vliv na politickou scénu slibuje vyvolat debaty a úvahy o budoucím směřování Argentiny. Každé jeho slovo je oknem do jeho ideologie, pohledem na jeho vizi pro Argentinu a výzvou k zamyšlení nad perspektivou, která zpochybňuje zavedené normy.

Zdroj: https://www.larazon.es/internacional/javier-milei-traves-sus-frases-incendiarias-aborto-armas-drogas-homosexualidad-argentina_2023081464da21299598e30001bd72f0.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře