Humanitární organizace na Haiti frustruje americká armáda
- Podrobnosti
- ze světa / Latinská Amerika|
- 30. leden 2010|
- #64|
- 31071 x
Tento názor se objevil souběžně s oznámením Světového potravinového programu OSN (WFP), že prudce omezí množství pomoci dodávané na Haiti, neboť na místě není dostatek bojových jednotek, které by zbídačené obyvatelstva udržely na uzdě.
Dosavadní strategie americké armády, která dohlíží na distribuci pomoci, vyvolala v uplynulých dnech mezi Haiťany značnou nevoli, která vyústila ve srážky a potyčky před některými úřadovnami OSN, což následně vedlo k dalšímu omezení dodávek. Eagles Wings přitom trvá na tom, že jeho pracovníci nemají problémy a že jeho strategie spočívá v prostém dovozu co nejvíce potravin.
Vzhledem k tomu, že na Haiti je už početný mezinárodní vojenský kontingent, včetně 15 tisíc vojáků USA, zdá se neuvěřitelné, že dva týdny po zemětřesení musejí Haiťané dál čekat v dlouhých frontách na jídlo, protože se OSN rozhodla, že je těch vojáků, mezi nimiž jsou i příslušníci bojových jednotek, na rozdělování pomoci málo.
Humanitární organizace ale poukazují na to, že američtí vojáci spíš pochodují ulicemi Port au Prince a vyhledávají potyčky, než že by se zabývaly kontrolou davu, jak od nich OSN požaduje. Nemusí proto trvat dlouho, než OSN zavře pomocné kohoutky zcela a humanitární organizace budou muset začít hledat cesty, kterými by obešly „oficiální" pomocnou politiku.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prvý občan EÚ, ktorý má byť na príkaz Bruselu zbavený majetku! Slovák Jozef Hambálek má „zlé“ politické presvedčenie!
- Čína vstupuje do války? Letadlo Pelosiové vzlétlo z Malajsie směr Tchajwan.
- Amnesty International odsúdila Ukrajinu za to, že buduje vojenské základne v obytných oblastiach vrátane škôl a nemocníc...
- Eurounijní totalitní smyčka se utahuje. Na Slovensku Jozef Hambálek a v Česku Patrik Tušl a Tomáš Čermák.
- Profesor Oskar Krejčí hodnotí ukrajinský konflikt + Ivan Kratochvíl a jeho názory
- Francouzský dobrovolník vyprávěl, jak byl svědkem „masakru“ v Buče