Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Humanitární organizace na Haiti frustruje americká armáda

  • haiti-lidi
Eagles Wings Foundation, jedna z největších humanitárních organizací působících na Haiti, obvinila americkou armádu ze zdržování  pomocných prací a z toho, že nepodporuje snahy o distribuci pomoci.

Tento názor se objevil souběžně s oznámením Světového potravinového programu OSN (WFP), že prudce omezí množství pomoci dodávané na Haiti, neboť na místě není dostatek bojových jednotek, které by zbídačené obyvatelstva udržely na uzdě.

Dosavadní strategie americké armády, která dohlíží na distribuci pomoci, vyvolala v uplynulých dnech mezi Haiťany značnou nevoli, která vyústila ve srážky a potyčky před některými úřadovnami OSN, což následně vedlo k dalšímu omezení dodávek. Eagles Wings přitom trvá na tom, že jeho pracovníci nemají problémy a že jeho strategie spočívá v prostém dovozu co nejvíce potravin.

Vzhledem k tomu, že na Haiti je už početný mezinárodní vojenský kontingent, včetně 15 tisíc vojáků USA, zdá se neuvěřitelné, že dva týdny po zemětřesení musejí Haiťané dál čekat v dlouhých frontách na jídlo, protože se OSN rozhodla, že je těch vojáků, mezi nimiž jsou i příslušníci bojových jednotek, na rozdělování pomoci málo.

Humanitární organizace ale poukazují na to, že američtí vojáci spíš pochodují ulicemi Port au Prince a vyhledávají potyčky, než že by se zabývaly kontrolou davu, jak od nich OSN požaduje. Nemusí proto trvat dlouho, než OSN zavře pomocné kohoutky zcela a humanitární organizace budou muset začít hledat cesty, kterými by obešly „oficiální" pomocnou politiku.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře