Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chile podpoří žalobu Jihoafrické republiky na „Izrael“ před soudem v Haagu

Chilský prezident Gabriel Boric oznámil, že jeho země se připojí k žalobě podané Jihoafrickou republikou proti „Izraeli“ u Mezinárodního soudního dvora v Haagu a domnívá se, že činy okupačního subjektu vyžadují rozhodnou reakci mezinárodního společenství.

Chilský prezident Gabriel Boric tuto sobotu oznámil, že jeho země podpoří žalobu předloženou Jihoafrickou republikou na „Izrael“ u Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu v rámci Úmluvy OSN o genocidě.

  • chile-podpori-stiznost-jihoafricke-republiky-na-izrael-pred-soudem-v-haagu

Prostřednictvím svého veřejného účtu prezident oznámil, že požádal týmy ministerstva zahraničí, aby připravily dokument s argumenty, které má předložit hlavnímu soudnímu orgánu Organizace spojených národů.

Poté, co označil humanitární situaci v Gaze za katastrofickou, Gabriel Boric poznamenal: „Nikdy nepřestaneme být pobouřeni nevybíravými a absolutně nepřiměřenými akcemi proti nevinným civilistům, zejména palestinským ženám a dětem.

Kromě humanitární podpory poskytované Palestině, odvolání chilského velvyslance v „Izraeli“ ke konzultaci a postoupení spolu s Mexikem žaloby na Izrael Mezinárodnímu trestnímu soudu prezident argumentoval i tím, že tyto typy činů „vyžadují rozhodnou reakci mezinárodního společenství."

Nakonec Gabriel Boric zdůraznil, že Chile „bude vždy podporovat dialog a porozumění k zajištění stabilního a mírového globálního řádu“.

Zdroj: https://www.mundo24.info/america-latina/chile-respaldara-denuncia-de-sudafrica-contra-israel-ante-la-haya.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře