Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Brazilský summit BRIC

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • zeme-bric-mapa
V pátek bude v brazilském hlavním městě Brasília zahájen II. řádný summit zemí Šanghajské skupiny spolupráce: Brazílie, Ruska, Indie a Číny. Jednání Ignácia Lula da Silvy coby hostitele s Dmitrijem Medveděvem, Manmóhanem Singhem a čínským prezidentem Chu Ťchin-taem mají navázat na první summit skupiny z loňského června v ruském Jekatěrinburgu.

Předběžně se státníci mají informovat o vývoji vzájemných vztahů a chtějí koordinovat svůj postup uvnitř skupiny G20, jejíž setkání se uskuteční koncem dubna ve Washingtonu D.C. Ruský prezident Medveděv objasní důvody ruského podpisu smlouvy START v Praze, a očekává se, že Lula da Silva pohovoří o nové americko-brazilské „obranné" smlouvě.

Z Brazílie Dmitrij Medveděv odlétá do Evropy a Chu Ťchin-tao do venezuelského Caracasu (jednat mj. o zemědělských výpěstcích a zbraních). Na místě tak zůstanou Lula da Silva s indickým premiérem, kteří si do Brasílie pozvali jihoafrického prezidenta Jacoba Zumu. Po skončení těchto jednání nasedá brazilský prezident do letounu a s početnou obchodní delegací zamíří do Moskvy, protože jsou údajně věci, které chce prezident Medveděv řešit jen na domácí, ruské půdě.

 

Facebook komentáře