Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Brazilský prezident Lula da Silva obchoduje s Chávezem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • lula-chavez
V pátek 30. října ukončil brazilský státník dvoudení návštěvu Venezuely. V oblast El Tigre, 320 kilometrů jihovýchodně od Caracasu podepsal s prezidentem Venezuely Hugo Chávezem celkem 15 obchodních dohod. Těžištěm oboustranné spolupráce bude energetika, těžba plynu a ropy.

Brazilský koncern Petrobrás zahajuje totiž výstavbu rafinerie Abreu e Lima ve státě Pernambuco, a zhruba čtyřicetiprocentní akciový podíl je rezervován pro vstup venezuelské státní ropné společnosti PDVSA. Hodnota díla (pouze výstavba) má činit 13,5 miliard USD a na výstavbu navážou Venezuelci, kteří mají do 24 měsíců dodávat denně 200.000 barelů nafty na brazilský trh.

PDVSA také podepsala kontrakt s firmou Odrebred Oleo e Gas, který se týká státu Zulia. Na

spojnici Puerto Ordaz - Manaus v Amazonii mají naopak vzniknout venezuelské socialistické podniky s brazilskou účastí. V samotné Venezuele pak Brazilci získali zakázku na zavedení digitálního terestrického televizního vysílání a rozšíření sítí mobilních telefonických operátorů. Dodejme, že kromě urbanistického rozvoje Caracasu dnes ve Venezuele působí brazilští lékaři a sportovní trenéři.

 

Facebook komentáře