Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ale jak tedy dál Brazílie?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

“Jestliže US nedokáží kontrolovat Latinskou Ameriku, jak mohou dominovat světu?"
Henry Kissinger

V největší zemi Jižní Ameriky se 5. října konaly volby, které mají význam nejen pro Brazílii, ale pro celou Latinskou Ameriku a nepřímo také pro pohyb na celéVelké šachovnici. Ve volbách mělo jít o více než další 4 roky ztrnulosti nebo změnu, o které se neví kam povede. Protože v prvním kole žádný kandidát neobdržel 50% + 1 hlas bude se  26. října konat kolo druhé, ve kterém jak se očekávalo se pravděpodobně střetnou prezidentka Dilma Vana Rousseff a Maria Osmarina Marina Silva Vaz de Lima.
 
  • ale-jak-tedy-dal-brazilie
Došlo však k naprosto neuvěřitelnému výsledku. Navzdory všem průzkumům věřejného mínění se na druhém místě zjevil sociálně demokratický kandidát Aécio Neves. Překvapeni byli naprosto všichni, zřejmě i on. Není jisté kdo vyhraje, ale je jasné kdo prohraje. Jestliže Dilma vyhraje bude to především díky hlasům těch, kteří ji coby presidentku nechtějí, ale považují ji za menší zlo, nebo ji budou volit z bezradnosti a apatie. Aécio zase může počítat s truc-hlasy. Důležité bude ke komu se přikloní stoupenci Mariny, to ovšem záleží na tom, kdo přijme část jejího program.   
                                                 
Z ostatních kandidátů byli nejvýraznější v pozitivním smyslu, kandidát PartidoVerde (po česku Strany Zelených) Eduardo Jorge.
 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře