Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Za všechny slušné lidi říkám: Děkujeme Ruské federaci za osvobození Osvětimi!

Oslava zřejmě posledního kulatého výročí osvobození Osvětimi, kterých se ještě účastnili vězni tohoto nacistického vyhlazovacího tábora, byla ostudou pro celý svět. Vězni, kterým bylo kolem 90 let, se marně rozhlíželi kolem, aby mohli poděkovat prezidentu země, která jako nástupce Sovětského svazu tento tábor osvobodila a dala vězňům život a svobodu.

  • za-vsechny-slusne-lidi-rikam-dekujeme-ruske-federaci-za-osvobozeni-osvetimi

Místo ruského prezidenta Vladimíra Putina tam tito oběti bestiálního řádění nacistů mohli vidět pouze zástupce zemí, které tím, že podepsali s Německem v roce 1938 v Mnichově dohodu, kterou dali nacistům zelenou v jejich dobyvačných plánech, umožnili stavbu právě těchto koncentračních táborů a realizaci samotného holocaustu! Samotní Poláci uzavřeli s nacistickým Německem dohodu již o čtyři roky dříve a po Mnichovu si společně s německými nacisty a Maďary rozdělili jako supy vrhající se na raněnou kořist pohraničí Československé republiky!

Angličané a Francouzi tehdy v Mnichově dokonce donutili československou delegaci k tomu, aby se vzdala vojenské pomoci nabízené Sovětským svazem, čímž umožnili nacistům bezproblémové obsazení československého pohraničí a nakonec v samotném důsledku celé Evropy. Nutno přiznat, že ostuda padá i na prezidenta Beneše a československou agrárnicko-sociálně demokratickou vládu, která odmítla bránit svou zem a postavila se proti národně demokratickým vlastencům poslance Ladislava Rašína, který chtěl společně s komunisty Klementa Gottwalda bránit Československou republiku proti Německu se zbraní v ruce!

Těchto zbabělých zrad a ústupků kapitalistických evropských zemí využili nacisté k tomu, aby bleskově obsadili celou Evropu a postavily celou řadu koncentračních táborů pro všechny jim nepohodlné lidi a odpůrce nacismu. Teprve poté, co všechny země opakovaně odmítly nabídku sovětské vojenské pomoci, uzavřel Sovětský svaz s Německem smlouvu o neútočení, jejíž součástí byla i podmínka, že při případném vojenském konfliktu mezi Německem a Polskem, bude ta část Sovětského svazu, která byla od roku 1919 okupována polskou armádou ušetřena nacistické okupace a připadne zpět Sovětskému svazu (mimochodem polská armáda napadla roku 1919 kromě území Ukrajiny také Československo s cílem anektovat Těšínsko, byla však poražena a zahnána).

Poté, co nacistické Německo porušilo smlouvu o neútočení a napadlo spolu se svými spojenci Sovětský svaz, to byla právě sovětská Rudá armáda, která nesla 90% tíhu všech bojů proti nacistům v průběhu války a která nakonec osvobodila Osvětim a spoustu jiných táborů a zachránila za cenu více jak dvou desítek milionů padlých vězně těchto táborů a celé národy Evropy od jisté smrti a vyhlazení!

Je tedy ostudné, že se oslava 70 výročí osvobození Osvětimi Rudou armádou konala bez účasti prezidenta Ruské federace! To, že místo toho byli na místě přítomni novodobí nacisté z Ukrajiny a jejich západní podporovatelé je něco, z čeho se mi chce zvracet!

Proto říkám aspoň za sebe a jsem si jistý, že i za spoustu dalších slušných obyvatel Evropy a celého světa toto: Oslava osvobození Osvětimi bez účasti Ruska byla jen ubohá fraška a všichni, kdo mají srdce a rozum na svém místě vědí, že za svůj život vděčí Sovětskému svazu a Rudé armádě! Jim patří naše vděčnost a náš DÍK!

Ladislav Kašuka.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře