Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vábící tanečky okolo novodobého Hitlera Erdogana bohužel stále pokračují!

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Turecko prostě jenom tak oznámilo, že si u syrského města Al-Bab postaví svou vojenskou základnu! Co na tom, že je to území sousedního svrchovaného státu a ne Turecka?! Co na tom, že legitimní syrský prezident Bašár Asad opakovaně vyjádřil svůj nesouhlas s pobytem tureckých vojsk na syrském území?! Nic takového Erdogana, který je po „zázračném“ referendu neomezeným vládcem Turecka nezajímá! Turek, by si ale nikdy nic takového netroufl, kdyby neměl tichý souhlas USA a Ruské federace!

Pokud by totiž Erdogan věděl, že po podobných akcích může dostat přes prsty od Američanů, nebo od Rusů, s velkou pravděpodobností by „stáhl ocas“ a svá okupační vojska ze syrského území. Namlouvací tanečky obou výše zmiňovaných velmocí a jejich spojenců, však bohužel pořád více připomínají situaci okolo nacistického Německa a Adolfa Hitlera! Každému, kdo zná trochu tuto historii, nemůže na mysli nevyvstanout, jak opatrně a pomalu Hitler vystrkoval své pařáty dál a dál a zkoušel reakce velmocí, které se bohužel mezi sebou nedokázali dohodnout a neudělali nic! Skončilo to druhou světovou válkou a cca 72 000 000 mrtvých lidí!

  • vabici-tanecky-okolo-novodobeho-hitlera-erdogana-bohuzel-stale-pokracuji

Bohužel to začíná vypadat, že scénář se opakuje! Turek nejdříve vyzkoušel, co se stane, když sestřelí ruské letadlo a nestalo se skoro nic! Pár sankcí, troška toho diplomatického mentorování a po krátké době smiřování a zrušení sankcí! Skončilo to dohodou politické, obchodní a v rámci Sýrie dokonce také vojenské spolupráce! Trpělivost západního světa Erdogan zase vyzkoušel nahraným pučem proti jeho osobě, o kterém buď předem věděl, nebo ho sám zinscenoval. Následovala obrovská čistka v řadách armády, inteligence, zpravodajství a školství, která měla za cíl zlikvidovat všechny oponenty a zastánce sekulárního Turecka!

Všichni víme, jak to dopadlo! Troška toho bručení a mručení ze strany USA a EU, pár velkohubých prohlášení o konci demokracie v Turecku a to bylo celé! Nikoho ani nenapadlo uvalit na Turecko nějaké sankce, nebo tuto zemi vypovědět z NATO! Všichni sice remcají, ale přitom koukají, jak Erdogan po vzoru Hitlera provádí v Turecku etnické čistky a po Arménech nyní zcela otevřeně diskriminuje a vraždí Kurdy! Pravda je taková, že obě velmoci, které jsou do dění zapojené, myslí jen na sebe a na to, co momentálně vyhovuje jejich zájmům a závazky ke spojencům plní jen do takové míry, která těmto zájmům nestojí v cestě! Je to smutné, protože ještě donedávna, jsem si naivně myslel, že Rusko je opravdovým přítelem a spojencem Sýrie a Bašára Asada a nic takového, jako jsou pakty s Erdoganem, by na rozdíl od USA nikdy neudělalo!

Pravda je však taková, že Erdogan si začíná dělat co chce a právě začal obsazovat syrské území, které dle jeho názoru patří k etnicky čisté a striktně islámské Osmanské říši, kterou touží znovu vybudovat, aneb „nacistická vojska právě beztrestně obsadila Porýní“!

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře