Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Turkům je „kulové“ do toho, jestli vznikne v Sýrii Kurdistán!

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Kurdské milice již dávno dokázali, že jsou efektivní bojovou silou proti šíleným vrahounům z ISIL, které tak rádi skrytě podporují Američané, Saudi a Turci.

Kurdů je kolem třiceti milionů a svou zemi si zaslouží přinejmenším stejně jako Turci, kteří jim toto právo upírají! Samotné Turecko, které je členem NATO a usiluje o vstup do Evropské unie, je vším možným, jen ne demokratickou zemí a to, že se jejich a naše ozbrojené síly nachází ve stejném vojenském paktu je mírně řečeno ostudné!

Turci, kteří si myslí, že mohou stejně jako Američané a Saudi mluvit do toho, kdo může, nebo nemůže vládnout v Sýrii, se nyní dokonce odvažují protestovat proti možnému vzniku autonomního kurdského území, nebo samostatného kurdského státu v Sýrii! Jedinými lidmi, kteří do toho ve skutečnosti mají co mluvit, ale nejsou arogantní Turci, nýbrž samotní Kurdové a legitimní syrský prezident Bašár Asad!

  • turkum-je-kulove-do-toho-jestli-vznikne-v-syrii-kurdistan


Turkům jako příslušníkům jiné země do toho nic není a měli by se raději starat o to, aby přestali být zemí, ve které jsou porušována lidská práva a dát rovnoprávnost svým ženám! Také by měli přestat potlačovat a vraždit menšiny a perzekuovat lidi, kteří jsou ateisté, nebo vyznávají jinou víru než oni! Současný turecký prezident dal nedávno rovnítko mezi ateisty a teroristy a taková země, chce vstoupit do EU?! 

Kurdové v současnosti aktivně jednají s Ruskou federací a Asadem o možné spolupráci a určitě i o možném poválečném uspořádání země po vítězství nad islámskými teroristy z IS a ostatních extremistických organizací. Na čem přesně se dohodnou, ještě není úplně jasné, ale pokud opravdu existuje v Sýrii nějaká „umírněná“ konstruktivní opozice, dají se za ní rozhodně spíše pokládat Kurdové, než členové muslimského bratrstva, které za umírněnou opozici vydávají Američané a jejich spojenci! 

Jedna věc je ale jistá už dnes, Turkům do toho na čem se Kurdi a Syřané dohodnou, vůbec nic není a raději by měli vrátit ten kus syrského území, který mezitím, využívajíce situace už stačili Sýrii ukrást (jedná se o území, jehož vzdušný prostor údajně narušila ruská stíhačka a které tedy vlastně správně Turecku vůbec nepatří)! 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře