Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Syrská armáda nedokáže bez pozemní podpory spojenců vyhrát válku!

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Válka v Sýrii se i přes podporu Asada ze strany Ruska, Hizballáhu a Íránu zdá být nekonečnou, na což samozřejmě nejvíce doplácí nevinní civilisté. Pouhou vzdušnou podporou a bombardováním se prostě válka vyhrát nedá a dobrovolníků z Íránu a Hizballáhu není zase tolik, aby bez účasti syrské armády mohli vzít útokem třeba takové velké město jako je Aleppo! Problém je v tom, že syrská armáda je až na pár výjimek složená z nedisciplinovaných, špatně vycvičených „vojáků“, kterým se nechce moc riskovat vlastní životy.Tento fakt vede k tomu, že se pak území dobytá díky letecké podpoře Rusů, nebo pozemním akcím zahraničních dobrovolníků často vrací pod kontrolu teroristů v okamžiku, kdy je jejich ochrana svěřena pravidelné syrské armádě. Stačí útok několika ke všemu odhodlaných, smrtí pohrdajících džihádistů a několika násobně větší syrské jednotky se dávají na ústup!

  • syrska-armada-nedokaze-bez-pozemni-podpory-spojencu-vyhrat-valku

 

Začíná být tedy čím dál tím více jasnější, že bez větší pozemní podpory od Íránců, nebo bez toho, aby do Sýrie poslalo své jednotky Rusko, se bude válka v Sýrii stále točit v jakémsi bludném kruhu a západ toho bude využívat k protisyrské a protiruské propagandě, poukazujíce na nevinné oběti bombardování, které jsou bohužel vždy krutou daní při leteckých úderech proti nepříteli, který se skrývá ve městech mezi civilisty.

 

Jedinou možností, jak vyhrát válku je nakonec vždy boj muže proti muži a pokud něco takového nechce syrská armáda podstoupit a nikdo jiný to neudělá za ní, stane se ze Sýrie brzy další Libye a pro Rusko a Írán to bude znamenat obrovskou strategickou prohru…

 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře