Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Star Wars 7 – remake čtvrtého dílu, nicméně pořád dobrý!

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

V předaleké galaxii se nic překvapivého nestalo. Přestože jsou Darth Vader i Darth Sidious (císař) mrtví, republika je zase v pytli!

Přestože dokázalo pár „supermanů“ Republiky téměř nemožné a bez pořádného velení zničilo dvě Hvězdy Smrti a odstranilo oba geniální stratégy velící řádné a disciplinované armádě v šestém díle této ságy zkorumpované a pletichařící demokratické“ Republice z cesty, nezvládlo už situaci dále ukočírovat, a tak zatímco jeden se vrátil ke své zločinecké kariéře pašeráka a zloděje, druhý, když se mu nepovedlo obnovit řád rytířů Jedi a naprosto zklamal jako učitel a vzor pro nové padawany, utekl jako malý kluk kamsi na okraj galaxie, kde hodlal trucovat tak dlouho, dokud ho podle stop, které přece jen pro jistotu (aby se na něj úplně nezapomnělo) na několika místech zanechal a tam čekal, až ho někdo najde, zatímco První Řád vzniklý ze zbytků imperiálních sil nemilosrdně ničil jeho bývalé spolubojovníky a přátele.

  • star-wars-7-remake-ctvrteho-dilu-nicmene-porad-dobry

Co se týká samotné zápletky nového dílu, grafické ztvárnění je obzvláště v 3D většinou opravdu povedené a je tam vcelku hodně scén, na které se dá se zájmem dívat. Nejzajímavější a nejsympatičtější postavou tohoto dílu však není zamindrákovaný Kylo Ren, který, když se mu něco nepovede kolem sebe mlátí jako malé dítě svým světelným mečem a rozbíjí zařízení (něco takového by vznešený Darth Vader nikdy neudělal), což je docela často, protože tento ne příliš předvídavý a bystrý syn Hana Sola a Leiy Organy zkazí téměř vše, co se zkazit dá, nýbrž chytrá, bystrá, vnadná, samostatná a sakra odvážná sběračka „odpadu“ a zajímavostí Rey, na kterou se dá nejen dívat, nýbrž se s ní dá i sympatizovat a držet jí palce, aby nakopala Kylo Renovi a každému dalšímu podobnému „troubovi“ zadek. Vcelku bezproblémově se dá tolerovat i bývalý voják Prvního Řádu Finn, který by sice ze všeho nejraději utekl ze vzdálené galaxie do nějaké ještě vzdálenější, ale nakonec se z lásky k Rey pustí do dobrodružství a účastní se výpravy za jejím osvobozením z rukou Kylo Rena (Rey se však mezitím stihne osvobodit úplně sama a odhalí v sobě schopnost vnímat a užívat sílu jako Jedi).

Jinak se dá celý tento „nový“ díl nejlépe nazvat remakem dílu číslo 4 (Nová naděje). Zničí se v něm nová, ještě lepší a silnější Hvězda Smrti (nebo spíš planeta), vysávající k jednomu jedinému výstřelu sílu celých sluncí a schopná zničit ne jednu, ale rovnou několik planet najednou a nový, slabší a mnohem ubožejší Darth Vader (Kylo Ren) zůstane ležet zraněný na zemi (i když, podobná scéna s Darth Vaderem je konci dílu číslo 3), když všude kolem se všechno hroutí a hoří, možná chce mít důvod proč nosit masku (jako jeho dědeček Vader), kterou zatím tahá úplně zbytečně (i když, bez masky ztrácí i ten zbytek respektu co má, když mu zakrývá tvář). Nový „Darth Sidious“ je jakýsi mimozemšťan s „křivou hubou“ bez špetky charisma, který působí dojmem, že vlastně neví co si s Kylo Renem a celou vzniklou situací okolo plánu místa pobytu Luka Skywalkera a nové rytířky Jedi sličné Rey vlastně počít a tak jen přihlíží, jak zahynou tisíce jeho věrných vojáků a je zničena vesmírná stanice, která měla ukončit válku a zničit bojovníky organizace jménem Odpor bojující proti Prvnímu Řádu.

Víc Vám přátelé a fanoušci Hvězdných válek prozrazovat nechci, pokud si chcete udělat názor, běžte do kina a podívejte se na tento nový díl Star Wars sami. Pokud někdo z mého článku získal dojem, že tento film za ty peníze nestojí, vězte, že tomu tak není. Pořád je to nadprůměrná sci-fi, a ten, kdo miluje celou ságu, si v řadě scén přijde opravdu na své. Takže, i když tento nadprůměrný film, mohl být ještě o dost lepší a mohla to být úplná pecka, zamakat trošku na ději a vybrat lepšího nástupce Darth Vadera, pořád to vůbec není špatné!

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře