Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč jsem nakonec odmítl rozhovor s reportérem New York Times.

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

K mému velkému překvapení, mi majitel zpravodajského webového portálu CFP p. Miroslav Suja přeposlal 3 dubna e-mail, ve kterém ho žádala o kontakt na mne externí redaktorka amerického NYT. Když jsem jí poslal dotaz, co ode mne chce, odpověděla, že by pan Andrew Higgins (reportér NYT a nositel Pulitzerovy ceny) by se mnou rád udělal rozhovor týkající se mých názorů na Rusko.

  • proc-jsem-nakonec-odmitl-rozhovor-s-reporterem-new-york-times

 

e-maily:

 

Dobrý den Ladislave,

přeposílám žádost o kontakt na Vás.

S pozdravem. MS 


Miroslav Suja---------- Původní e-mail ----------
Od: Hana de Goeij <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;
Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datum: 3. 4. 2017 14:08:03
Předmět: Kontakt na Ladislava KasukaDobry den do redakce, 

 

externe prispivam do New York Times a kolegove by se radi setkali s panem Ladislavem Kasukem, ktery pro vas pise.

 

Bylo by prosim mozne na nej ziskat kontakt?

Predem dekuji

 

Hana de Goeij

724 367 26...

 

 

 

Přeji dobrý den,

 

Pan Suja z internetových novin, do kterých občas přispívám mi poslal Váš dotaz na kontakt na mne.

Mohu se zeptat, o čem se mnou chcete Vy, nebo Vaši kolegové vést rozhovor a jak mám vědět, že se skutečně jedná o reportéry NYT a nejde jen o nějaký nejapný vtípek, či pokus jak mne dostat někam, kde na mne bude čekat pár rusofobních šílenců, kteří mi občas vyhrožují na sociálních sítích násilím, nebo dokonce smrtí?

 

S pozdravem,

 

Ladislav Kašuka.

 

 

Dobrý den,

Děkuji za zprávu, jsem ráda, že jste se ozval.

Kolega Andrew Higgins by s Vámi rad hovořil o tom, proc a jak podporujete Rusko a jeho politiku a zda Vaše názory získávají v CR více podporovatelů nebo jsou zatím jen okrajove.

Můžete si na stránkách nytimes.com zadat do Search okénka naše jména, tj. Andrew Higgins a Hana de Goeij, uvidíte články, ktere jsme publikovali.

Můžeme si také zavolat, pokud mi pošlete číslo, nebo muže zavolat či napsat email z nytimes.comadresy kolega (Já jsem externista, proto ji nemam).

Dejte mi, prosím, vědět, jak chcete postupovat. Terminu případného setkání se přizpůsobíme.

Předem díky.
Hana de Goeij
724 367 26...Poté proběhla celá řada dalších mailů ohledně možného honoráře, místa, času, účastníků, nebo možnosti dvoustranného rozhovoru, kdy by p. Higgins také odpověděl na několik otázek, nechci však čtenáře touto sáhodlouhou komunikací nudit.
Chci především předeslat, že tyto e-maily proběhli ještě předtím, než USA bez jakýchkoli zjevných důkazů obvinilo syrského prezidenta Asada z chemického útoku a provedly raketový útok na Sýrii. Poté, co se raketový útok uskutečnil, se mi již do žádného rozhovoru s americkým novinářem moc nechtělo, nicméně rozhovor (nehonorovaný) byl již domluven na neděli 9 dubna.
http://czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/asad-by-musel-byt-uplny-idiot-aby-pouzil-chemicke-zbrane-kdyz-vyhrava-na-vsech-frontach.html
V pátek 7 dubna mi nicméně od pí. De Goeij dorazil mail, že v tomto termínu není schůzka možná.
E-mail:
Od: Hana de Goeij <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Komu: Ladislav Kasuka 
Datum: 7. 4. 2017 16:21:22
Předmět: Re: Rozhovor.

Dobrý den, bohužel pan Higgins musí az do pondělí zůstat v Paříži. Kdy by bylo mozne se setkat pote? Psal jste patek 14.4., ale to budeme na Velikonoce pryc.

Můžete dát prosím ještě jiný termin? Idelane v příštím týdnu, případe po Velikonocich.

Děkuji
HDG

Dne 6. 4. 2017 17:41 napsal uživatel "Hana de Goeij" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>:

Diky. Dam vedet, jakmile budu mit zpravy od pana Higginse.
S pozdravem
HDG
V tu dobu jsem však již stačil zjistit, jakým stylem píše p. Higgins o Rusku a přišlo mi to z mého pohledu zaujaté a neobjektivní. Navíc noviny, pro které píše jsou dle mne vyloženě protiruské, což potvrzuje také to, za co jim byla aktuálně udělena Pulitzerova cena:
https://cz.sputniknews.com/svet/201704115088976-pulitzer-cena-slanek-rusko/
Nakonec jsem tedy odepsal pí. Haně De Goeij toto:

Re: Rozhovor.

Víte co, já potom co vyvádí Američané v Sýrii a po těch jejich pohádkách o ruském vměšování, když sami bez mandátu OSN zasahují a vraždí kde chtějí už nemám o schůzku vůbec zájem. NYT nejsou noviny, ale propagandistickâ brožura válečných štváčů z USA...

No a tím veškerá komunikace mezi námi skončila a já si jen potvrdil to, že když už si začínáš myslet, že v Americe vyhrál volby někdo, komu se dají věřit jeho sliby, tak potřebuješ facku, aby jsi se probral ze sna...

 

PS: Poslední číslo telefonu na Hanu De Goeij jsem ze slušnosti vynechal, aby jí nikdo neobtěžoval.Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře