Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

OSA – Kyjev – Varšava – Vilnius

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Ukrajina jedná s Polskem a Litvou o vytvoření mezinárodní vojenské jednotky, jejímž cílem zřejmě bude pomoci ukrajinské armádě v boji proti proruským domobrancům na území Ukrajiny, případně proti samotným Rusům.

  • osa-kyjev-varsava-vilnius

Důvody Ukrajiny jsou jasné. Po tom, co po krvavém puči bandité z Majdanu svrhli v legitimních volbách zvolenou vládu a prezidenta, Krym odmítl respektovat vládu nových samozvaných pánů, kteří chtěli bez jakéhokoli mandátu vládnout celé zemi, a připojil se po referendu (chráněn před zvůlí a násilím ze strany kyjevských nacionalistů a fašistů vojáky ruské Černomořské flotily) zpět k Rusku. Nová ukrajinská vláda však referendum neuznala, pokládá Krym stále za součást Ukrajiny a tvrdí, že ho získá zpět. Navíc na Jihovýchodě země propuklo lidové povstání proti pučistické vládě, které se Kyjevu přes veškerou snahu a brutální metody nedaří potlačit.

Polsko je historicky dlouhodobým nepřítelem Ruska z důvodu po staletí trvajících územních sporů a náboženské nesnášenlivosti této tvrdě katolické země vůči jakékoli jiné víře. Po První světové válce silně nacionalistické Polsko dokonce dvě desítky let okupovalo část území SSSR a dodnes tvrdí, že zabrání tohoto území zpět ve prospěch původního majitele, bylo napadením Polska (Poláci v roce 1919 zkusili zabrat i kus našeho pohraničí, ale byli zahnáni československou armádou zpět, později v roce 1938 zabrali československé pohraničí společně s německými nacisty a maďarskými fašisty).

Litva ve Druhé světové válce stála po boku nacistického Německa a příslušníci litevských jednotek SS vynikali svou krvežíznivostí a brutalitou. V dnešní době se Litva za svou minulost vůbec nestydí, naopak otevřeně hlásá svůj protiruský postoj a každý rok pořádá oslavné pochody na počest veteránů jednotek SS. Příslušníky těchto jednotek, kteří padli ve válce při pokusu dobýt Sovětský Svaz společně s německými nacisty, uctívají jako hrdiny.

Snad tento jednoduchý popis postačí k tomu, aby bylo jasné, co je toto nově vznikající vojenské společenství zač, a na jakém ideologickém a politickém základě stojí ...

Facebook komentáře